Ārlietu ministrs aicina ES sniegt atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai, finanšu līdzekļus novirzot cietušo ārstēšanai un rehabilitācijai

21.09.2020. 16:27

2020. gada 21. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā notika viedokļu apmaiņa par situāciju Turcijā, Krievijā un Ķīnā, kā arī diskusija par ES un Āfrikas Savienības attiecībām un situācijas attīstību Baltkrievijā.

ES ārlietu ministri apsprieda iespējamo ES atbalstu dialogam starp Baltkrievijas sabiedrību un oficiālo varu, tostarp ES finansiālo atbalstu Baltkrievijas sabiedrībai, kā arī ES un Baltkrievijas attiecību pārskatīšanas virzienus.

Latvijas ārlietu ministrs pauda nostāju, ka Baltkrievijā notikušās prezidenta vēlēšanas, ka šā gada 9. augustā notikušās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas nav atzīstamas par brīvām un godīgām, tādēļ ES ir jāpauž skaidra pozīcija par Aleksandra Lukašenko režīmu. “Sankcijas un attiecību pārskatīšana nedrīkst kaitēt Baltkrievijas sabiedrībai, tādēļ Eiropas Savienībai ir jāturpina atbalsts Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai, finanšu līdzekļus novirzot to cilvēku ārstēšanai un rehabilitācijai, kas ir cietuši no Aleksandra Lukašenko režīma vardarbīgajām represijām. Tāpat Eiropas Savienībai arī turpmāk ir jāuztur dialogs ar visiem Baltkrievijas opozīcijas politiķiem,” sacīja E. Rinkēvičs.

E. Rinkēvičs aicināja nekavēties ar sankciju apstiprināšanu un vērsa uzmanību, ka viena ES valsts nedrīkst padarīt par ķīlnieci visu ES, nepieņemot lēmumu par sankcijām pret Baltkrievijas amatpersonām, kas ir līdzatbildīgas par miermīlīgu protestētāju vardarbīgu aizturēšanu un spīdzināšanu.

Pirms Ārlietu padomes E. Rinkēvičs piedalījās ES ārlietu ministru darba brokastīs ar Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu kandidāti Svetlanu Tihanovsku, lai uzklausītu viņas redzējumu par politisko situāciju Baltkrievijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā