Valsts sekretārs Andris Pelšs piedalās BOMCA9 noslēguma konferencē

15.09.2020. 18:10

2020. gada 15. septembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā 9. posma (BOMCA9) noslēguma konferencē.

Uzrunājot konferences dalībniekus, A. Pelšs atzīmēja, ka Centrālāzija ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Latvija atbalsta reģiona valstu modernizācijas centienus, daloties reformu pieredzē dažādās jomās, tai skaitā robežu pārvaldībā, valsts pārvaldes un eksportspējas stiprināšanā, sociālo un ekonomisko reformu ieviešanā, izglītībā un citos jautājumos.

Īpaši nozīmīga ir Latvijas dalība ES attīstības sadarbības programmā Centrālāzijā BOMCA, kuras mērķis ir stiprināt robežu pārvaldību starp Centrālāzijas valstīm, lai veicinātu reģiona drošību un savstarpējo sadarbību. Valsts sekretārs uzsvēra Latvijas Valsts robežsardzes ieguldījumu un profesionalitāti, vadot šo programmu.

BOMCA ir viena no galvenajām ES attīstības sadarbības programmām Centrālāzijā reģiona drošības jomā. Tā ir ES finansēta robežu pārvaldības programma, kas paredzēta piecām Centrālāzijas valstīm – Kazahstānai, Kirgizstānai, Tadžikistānai, Turkmenistānai un Uzbekistānai –  ar mērķi uzlabot vispārējo drošības situāciju reģionā, atbalstīt reģiona valstu savstarpējo tirdzniecību, veicināt sadarbību nelikumīgas preču un personu kustības mazināšanai. Programmas 10. posmā pirmo reizi ir iekļauta Afganistāna.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā