Jānis Mažeiks pieņem Zviedrijas vēstnieci atvadu vizītē

29.06.2020. 16:42

2020. gada 29. jūnijā Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks tikās ar Zviedrijas vēstnieci Latvijā Anniku Jaganderi (Annika Jagander), kura beidza pildīt vēstnieces pienākumus Latvijā.

Puses augstu novērtēja ciešo un plašo Latvijas un Zviedrijas sadarbību. Vēstnieces kadences laikā notikušas vairākas augstāko amatpersonu vizītes, tostarp Zviedrijas kroņprinceses Viktorijas un prinča Daniela viesošanās Rīgā par godu Latvijas simtgadei. Savukārt 2019. gadā tika dibināts Zviedrijas-Latvijas Sadarbības fonds – divpusējs instruments sadarbības un apmaiņas programmu īstenošanai, lai veicinātu informācijas un zināšanu izplatīšanu un sadarbības iespējas starp abu valstu iedzīvotājiem.

J. Mažeiks uzsvēra, ka intensīvais dialogs ir atspulgs Latvijas un Zviedrijas ciešajai un ilgstošajai sadarbībai. Ņemot vērā Zviedrijas uzņēmumu plašo pārstāvību Latvijā un intensīvās ekonomiskās attiecības, ĀM politiskais direktors pauda interesi attīstīt sadarbību jomās ar augstu pievienoto vērtību, kā piemērus minot transporta un digitalizācijas jomas, infrastruktūras projektus un inovācijas. Viņš arī norādīja, ka sadarbība drošības un aizsardzības jautājumos ir svarīga mūsu reģionam.

Sarunas gaitā J. Mažeiks pateicās par Zviedrijas ieguldījumu izglītībā, uzsverot Zviedrijas sniegto atbalstu Rīgas Juridiskās augstskolas Intensīvajai programmai Eiropas tiesībās un ekonomikā ES Kaimiņu politikas reģiona, Rietumbalkānu un Centrālāzijas valstu publiskās pārvaldes, pilsoniskās sabiedrības un akadēmiskās vides profesionāļiem.

A. Jagandere pauda gandarījumu par pavadīto darba posmu Latvijā, īpaši akcentējot Latvijas simtgades svinību gadu, kas deva lielisku iespēju padziļināti iepazīt Latvijas kultūru un vēsturi.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā