Kadenci Latvijā noslēdz Bulgārijas un Indonēzijas vēstnieki

26.06.2020. 15:23

2020. gada 26. jūnijā Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs tiešsaistē tikās ar nerezidējošajiem Bulgārijas un Indonēzijas vēstniekiem, kas noslēdza kadenci Latvijā.

A. Pelšs un Bulgārijas vēstnieks Emils Savovs Jalnazovs (Emil Savov Yalnazov) augstu novērtēja sekmīgo sadarbību un pauda cerību, ka abu valstu politiskais dialogs veiksmīgi attīstīsies arī turpmāk. Amatpersonas atzina, ka Covid-19 pandēmijas radītie sarežģījumi ir risināti veiksmīgi. Bulgārijas vēstnieks izteica īpašu pateicību Latvijai par palīdzību Bulgārijas pilsoņiem, kuri bija nonākuši karantīnā Mežotnē.

Valsts sekretārs uzsvēra Latvijas un Bulgārijas draudzīgās divpusējās attiecības, norādot uz iespējām paplašināt sadarbību Eiropas Savienības un starptautisko organizāciju formātos.

Indonēzijas vēstniekam Radenam Bagasam Hapsoro (Raden Bagas Hapsoro) A. Pelšs pateicās par sekmīgo sadarbību un ieguldījumu Latvijas un Indonēzijas divpusējo attiecību stiprināšanā. Amatpersonas atzinīgi novērtēja pēdējo gadu aktīvo politisko dialogu, īpaši minot 2019. gada ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizīti Indonēzijā.

Sarunā tika atzīts, ka ir labs potenciāls sadarbībai izglītībā un IKT jomā. Valsts sekretārs apliecināja gatavību dalīties Latvijas pieredzē IKT pakalpojumu sfērā, kuras eksports ir visstraujāk augošais un vislielākais Baltijā. Tāpat A.Pelšs vērsa uzmanību uz Latvijas augstskolu piedāvātajām studiju programmām IKT jomā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā