Vizītē Latvijā ieradīsies Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministri

14.05.2020. 08:33

2020. gada 15. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius) un Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu (Urmas Reinsalu), kuri ieradīsies darba vizītē Rīgā. Baltijas valstu ārlietu ministri parakstīs saprašanās memorandu par ceļošanas ierobežojumu atcelšanu starp Latviju, Igauniju, Lietuvu autotransportam, dzelzceļa, gaisa un jūras transportam un sadarbību Covid-19 krīzes laikā.

Vienošanās paredz, ka 15. maijā Latvija, Lietuva un Igaunija atceļ ierobežojumus personu pārrobežu ceļošanai starp Baltijas valstīm. Turpmāk bez ierobežojumiem tajās varēs ceļot Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, ja minētās personas pēdējās 14 dienās nebūs bijušas ārpus Baltijas valstīm, ja minētajām personām nebūs noteikta pašizolēšanās saistībā ar inficēšanos ar Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ, kā arī ja minētajām personām nebūs elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.

Tikšanās laikā ministri pārrunās Baltijas valstu sadarbības jautājumus Covid-19 krīzes laikā, reģionālās ekonomikas atveseļošanu, kā arī Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes darbakārtības jautājumus.

Vizītes noslēgumā Baltijas valstu ārlietu ministri kopīgi piedalīsies ES Ārlietu padomes videokonferencē.  

 

Mediju ievērībai Ārlietu ministrijā!

  • Pulksten 13.00 – saprašanās memoranda parakstīšana (Preses konferenču zāle, 1. stāvs). Foto un video iespēja.
  • Pulksten 13.05-13.30 – ministru kopīga preses konference (valoda: latviešu–angļu). Foto un video iespēja.

Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, dalība klātienē būs ierobežotam žurnālistu skaitam. Pārējiem mediju pārstāvjiem būs iespēja piedalīties attālināti, izmantojot platformu ZOOM.

Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvju dalību lūdzam pieteikt līdz 15. maija pulksten 9.00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā, sūtot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., norādot plānoto dalības veidu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā