Latvijas un Uzbekistānas Ārlietu ministriju pārstāvji apspriež perspektīvos sadarbības virzienus

11.03.2020. 17:16

2020. gada 11. martā Rīgā notika Latvijas un Uzbekistānas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latviju sarunās pārstāvēja valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Jānis Mažeiks, savukārt Uzbekistānas delegāciju vadīja ārlietu ministra vietnieks Dilšods Ahatovs (Dilshod Akhatov).

J. Mažeiks uzsvēra Latvija interesi aktivizēt politisko dialogu un augsta līmeņa amatpersonu vizīšu apmaiņu, tādējādi sekmējot arī ekonomisko sadarbību. Politiskais direktors pozitīvi novērtēja Uzbekistānā sāktās reformas un apliecināja Latvijas gatavību turpināt reformu atbalstu. D. Ahatovs atzīmēja, ka Uzbekistānai īpaši noderīga ir Latvijas uzkrātā pieredze normatīvo aktu izstrādē, tieslietās, cīņā pret korupciju, e‑pārvaldē, digitālajā ekonomikā. Amatpersonas apsprieda turpmākās sadarbības iespējas transporta un loģistikas, vides aizsardzības, tūrisma un veselības nozarē.

Kā īpaši veiksmīgu sarunas partneri novērtēja sadarbību izglītības jomā – Latvijā studē ap 1400 Uzbekistānas pilsoņu, Latvijas augstskolas ir izveidojušas filiāles Uzbekistānā. D. Ahatovs minēja, ka Uzbekistānā vērojams speciālistu trūkums vairākās jomās, piemēram, inženierzinātnēs un jurisprudencē, tādēļ labprāt attīstītu sadarbību ar Latvijas augstskolām šajās jomās.

D. Ahatovs pateicās par Latvijas aktīvo iesaisti Eiropas Savienības (ES) un Centrālāzijas attiecību veidošanā, īpaši atzīmējot Latvijas Valsts robežsardzes vadīto ES robežu pārvaldības programmu Centrālāzijā (BOMCA). “Pagājušajā gadā pieņemtā ES stratēģija Centrālāzijai apliecina ES gatavību turpināt atbalstu reģionālās sadarbības, ekonomiskās attīstības un reformu procesos Centrālāzijā,” uzsvēra J. Mažeiks. Centrālāzijas reģiona attīstībai būtiska ir stabilitāte Afganistānā. Politiskais direktors atzinīgi novērtēja Uzbekistānas centienus iesaistīt Afganistānu reģionālajos tirdzniecības un savienojamības procesos.

Latvijas un Uzbekistānas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas tiek rīkotas regulāri, iepriekšējā tikšanās norisinājās Taškentā 2019. gada 28. martā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā