Viļņā tiekas NATO Bukarestes formāta ārlietu ministri

10.03.2020. 21:53

2020. gada 10. martā ārlietu ministrs piedalījās NATO Bukarestes devītnieka (B9) ārlietu ministru sanāksmē Viļņā, Lietuvā.

Sanāksmē tika pārrunāta pašreizējā drošības situācija eirotatlantiskajā telpā, tostarp mūsu reģionā, kā arī prioritātes, gatavojoties NATO ārlietu ministru sanāksmei Briselē šā gada 2. un 3. aprīlī. Ministri apsprieda NATO politiku iepretī Krievijas radītajiem draudiem, panākto progresu attiecībā uz vienlīdzīgāku aizsardzības izdevumu sadalījumu, cīņu pret starptautisko terorismu un citus jautājumus.

Valstis bija vienotas par transatlantisko attiecību neatsveramo lomu un ASV bruņoto spēku klātbūtnes nozīmi Eiropas drošībā. Gatavojoties NATO ārlietu ministru sanāksmei Briselē, jāturpina darbs, lai stiprinātu NATO politiku gan iepretī Krievijas radītajiem izaicinājumiem, gan reaģējot uz sarežģīto drošības situāciju dienvidos. Ņemot vērā daudzveidīgo izaicinājumu spektru, ministri bija vienisprātis par nepieciešamību pēc vēl aktīvāka dialoga starp NATO un ES.

“Latvija turpinās savu apņemšanos ieguldīt 2% no IKP aizsardzības vajadzībām, tādējādi ne tikai demonstrējot NATO apņemšanos īstenošanu, bet arī attīstot savus bruņotos spēkus un savietojamību ar NATO paplašinātās klātbūtnes spēkiem Latvijā,” uzsvēra ārlietu ministrs E.Rinkevičs.

11. martā E.Rinkēvičs kopā ar citiem B9 formāta ārlietu ministriem piedalīsies svinīgajos pasākumos, atzīmējot Lietuvas neatkarības atjaunošanas trīsdesmito gadadienu. 

B9 formāta valstu formātā piedalās Latvija, Lietuva, Igaunija, Bulgārija, Čehija, Polija, Rumānija, Slovākija un Ungārija un īsteno regulāru dialogu dažādos līmeņos par drošības politikas jautājumiem. Sanāksmē Viļņā līdzās deviņu valstu ārlietu ministriem piedalījās arī ASV valsts sekretāra vietnieks Filips Rīkers (Philip T. Reeker) un NATO ģenerālsekretāra vietnieks Patriks Tērners (Patrick Turner).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā