Latvija un Kipra uzsver nepieciešamību nodrošināt pietiekamu finansējumu Kohēzijas politikai nākamajā ES daudzgadu budžetā

06.12.2019. 16:17

2019. gada 5. decembrī Rīgā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas Savienības (ES) jautājumos Astra Kurme tikās ar Kipras Ārlietu ministrijas ģenerāldirektoru Korneliusu S. Korneli (Kornelios S. Korneliou), lai apspriestu aktuālos ES jautājumus. 

Amatpersonas pārrunāja ES daudzgadu budžetu  2021.-2027. gadam, abām valstīm ir vienota izpratne par Kohēzijas politikas nozīmi valstu ekonomiskajā attīstībā. Dalībnieki uzsvēra nepieciešamību nodrošināt taisnīgus tiešmaksājumus zemniekiem un pietiekamu finansējumu Rail Baltica projekta īstenošanai, kā arī pārrunāja līdzšinējo pieredzi un nākotnes iespējas finansējuma piesaistei no ES programmas “Apvārsnis” (Horizon).

Tāpat konsultācijās abas valstis pauda atbalstu klimatneitralitātes sasniegšanai līdz 2050. gadam, uzsverot nepieciešamību nodrošināt ES atbalsta mehānismus un finansējumu klimata mērķu sasniegšanai. ES migrācijas politikas jautājumos Latvija un Kipra bija vienisprātis par nepieciešamību stiprināt ES ārējās robežas.

Konsultāciju laikā amatpersonas pārrunāja arī citus ES aktuālos jautājumus: ES paplašināšanās, breksits un diskusija par ES nākotni.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā