Norisinās Latvijas-Baltkrievijas konsulārās konsultācijas Minskā

05.12.2019. 16:14

2019. gada 4. decembrī Minskā, Baltkrievijā, notika Latvijas-Baltkrievijas divpusējās konsulārās konsultācijas, kurās tika pārrunātas aktualitātes konsulārajā jomā. 

Amatpersonas diskutēja par konsulārās palīdzības sniegšanas specifiku, jo sevišķi dokumentu elektroniskas legalizēšanas ar apliecinājumu (apostille) ieviešanu Latvijā. 

Vērība konsultācijās tika pievērsta vīzu jautājumiem saistībā ar 2021. gada pasaules čempionātu hokejā, grozījumiem Eiropas Savienības (ES) Vīzu kodeksā, kā arī gaidāmo ES un Baltkrievijas nolīgumu par vīzu atvieglotu izsniegšanu.

Dalībnieki pārrunāja Latvijas un Baltkrievijas valdību vienošanos par pilsoņu savstarpējiem braucieniem, tās piemērošanu un prakses vienādošanu. Vairākus gadus Latvijas vēstniecībā Baltkrievijā un Latvijas konsulātā Vitebskā izsniegto vīzu skaits saglabājies stabili augsts, sasniedzot līdz 60 000 vīzām gadā, kas liecina par Baltkrievijas pilsoņu interesi par braucieniem uz Latviju.

Latvijas valstspiederīgie Baltkrievijā var ieceļot bez vīzas, ja vienlaicīgi tiek izpildīti šādi nosacījumi: ieceļošana un izceļošana notiek ar avioreisu caur Minskas lidostu, uzturēšanās plānota uz laiku līdz 30 diennaktīm.

Iepriekšējās Latvijas-Baltkrievijas konsulārās konsultācijas norisinājās 2014. gada 22. janvārī Rīgā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā