Baltijas valstis un Francija atbalsta ambiciozu Eiropas Savienības budžetu un rīcību klimata jomā

02.12.2019. 17:52

2019. gada 2. decembrī Rīgā tikās trīs Baltijas valstu un Francijas Ārlietu ministriju ģenerāldirektori, lai pārrunātu aktualitātes Eiropas Savienības (ES) jautājumos. Latvijas delegāciju vadīja valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Astra Kurme.

Konsultāciju laikā tika apspriests ES daudzgadu budžets 2021.-2027. gadam. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis par Kopējās lauksaimniecības politikas nozīmi un nepieciešamo atbalstu lauku attīstībai. Baltijas valstu pārstāvji uzsvēra nepieciešamību saglabāt atbilstošu finansējumu Kohēzijas politikai, kā arī nodrošināt finansējumu Rail Baltica projekta īstenošanai.

Baltijas valstis un Francija ir vienotas ES klimata mērķu izvirzīšanā. Īpaši tika uzsvērta ES finansējuma nodrošināšana klimata politikai, kā arī nepieciešamība panākt vienotu ES pozīciju klimatneitralitātes sasniegšanai līdz 2050. gadam.

Dalībnieki pārrunāja vienotā tirgus un industriālās politikas, tiesiskuma, Eiropas Savienības paplašināšanās, kā arī Eiropas drošības un aizsardzības sadarbības, migrācijas un Eiropas nākotnes jautājumus.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā