Parlamentārā sekretāre piedalīsies NATO jautājumiem veltītā konferencē Londonā

02.12.2019. 17:26

No 2019. gada 3. decembra līdz 5. decembrim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzturēsies Londonā, Apvienotajā Karalistē, kur piedalīsies NATO jautājumiem veltītā konferencē un tiksies ar diasporas pārstāvjiem.

3. decembrī parlamentārā sekretāre piedalīsies konferencē par NATO darbību un nākotni (NATO Engages: Innovating the Alliance), kas ir augsta līmeņa pasākums pirms NATO līderu sanāksmes ar mērķi veicināt plašāku diskusiju starp politikas veidotājiem un domnīcu, universitāšu pārstāvjiem un sabiedrību. Šogad konferencē tiks pievērsta uzmanība, kā NATO risina ģeopolitisko nenoteiktību un mainīgos drošības draudus. Konferences dalībnieki pārrunās jautājumus, kas saistīti ar hibrīddraudiem, dezinformāciju, kiberdrošību, jauno tehnoloģiju ietekmi uz drošību un valstu sāncensību. Konferencē piedalīsies NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), Kanādas premjerministrs Džastins Trudo (Justin Trudeau), Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Duda), Norvēģijas premjerministre Erna Solberga (Erna Solberg), Nīderlandes premjerministrs Marks Rute (Mark Rutte), kā arī vairāku valstu ārlietu un aizsardzības ministri, ministru vietnieki, parlamentu, domnīcu, augstākās izglītības iestāžu un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Savukārt 4. decembrī Z. Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē organizētajā Valsts prezidenta kundzes Andras Levites un veselības jomas diasporas profesionāļu apaļā galda diskusijā par Latvijas veselības nozares attīstību. 5. decembrī viņa piedalīsies Valsts prezidenta tikšanās reizē ar latviešu diasporas pārstāvjiem.

Londonā parlamentārajai sekretārei paredzēta tikšanās arī ar domnīcas Centre for European Reform ārpolitikas direktoru Īanu Bondu (Ian Bond) un  dalība domnīcas The UK in a Changing World organizētajā konferencē par breksitu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā