Politiskais direktors Jānis Mažeiks darba vizītē apmeklē Palestīnu

25.11.2019. 12:56

2019. gada 24. novembrī notika Ārlietu ministrijas politiskā direktora Jāņa Mažeika darba vizīte Palestīnā. Tās laikā politiskais direktors tikās ar prezidenta Mahmūda Abāsa diplomātisko padomnieku Madždī Hālidī (Majdi Khaldi), telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju ministra vietnieku Džamīlu Zagarnī (Jameel Zagharneh), ekonomikas ministra vietnieku Haisamu Uāhidī (Haytham Wahidi), Palestīniešu Uzņēmēju federāciju asociāciju, kā arī apmeklēja Aldžalazūnas (Al-Jalazoun) bēgļu nometni.

Tikšanos laikā tika pārrunāti aktuālie divpusējās sadarbības jautājumi un Tuvo Austrumu reģiona aktualitātes. Latvijas puse apliecināja tās konsekvento atbalstu divu valstu risinājumam Tuvo Austrumu Miera procesā, kas panākams tiešu sarunu ceļā.

Sarunā ar Palestīnas ekonomikas, kā arī telekomunikāciju ministra vietnieku un uzņēmēju asociāciju, politiskais direktors iepazīstināja ar Latvijas IKT sektora straujo attīstību un plāniem 5G jomā. Palestīnas puse saskatīja potenciālu sadarbībai ar Latviju IKT, lauksaimniecības, pārtikas ražošanas, kokapstrādes un farmācijas jomā. Sarunu partneri vienojās par dialoga turpināšanu praktiskās sadarbības uzsākšanai minētajās nozarēs.

Latvijas attiecības ar Palestīnu ir labas un draudzīgas un ir potenciāls to padziļināšanai vairākās jomās: kultūrā, izglītībā un ekonomikā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā