Eiropas Savienības informācijas sniedzēji tiksies informācijas dienā “Zaļi. Digitāli. Sociāli”

22.11.2019. 10:00

2019. gada 25. novembrī Eiropas Savienības (ES) mājā notiks Eiropas informācijas dienā “Zaļi. Digitāli. Sociāli”*, kurā tiksies ES informācijas sniedzēji no visas Latvijas. Kā dzīvot videi draudzīgāk, efektīvi un jēgpilni izmantot digitālās iespējas, nodrošināt darba iespējas, dzimumu līdztiesību un mūžizglītību – šie ir pašlaik aktuāli jautājumi ES.

Informācijas dienu atklās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andris Kužnieks. Delfi plus redaktora Filipa Lastovska vadītajā diskusijā par pašreizējiem izaicinājumiem ES piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāti Dace Melbārde un Ivars Ijabs.

Latvijas Universitātes (LU) profesore Žaneta Ozoliņa pasākumā iezīmēs Baltijas valstu sadarbību jaunajā ES darba cēlienā. Ar aktuālo un svarīgo ES daudzgadu budžeta veidošanas procesā iepazīstinās Ārlietu ministrijas koordinācijas departamenta otrais sekretārs Reinis Brusbārdis, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, kā arī EK pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomniece Agnese Dagile. Savukārt par sociālo Eiropu, pievēršoties tendencēm un praksei Eiropā un Latvijā sociālajā jomā, runās LU profesore Līga Rasnača.

Praktiskās nodarbības par atkritumu un CO2 izmešu mazināšanu ikdienā vadīs biedrības “Zero Waste Latvija” valdes locekle Mairita Lūse un digitālās drošības jautājumiem - Mārtiņš Hiršs, biedrības “SkeptiCafe” dibinātājs un valdes loceklis. Tāpat dalībnieki varēs iepazīties ar EK pārstāvniecības Latvijā izveidoto spēli Digisafe, kas ļauj iepazīt visdažādākos digitālās drošības aspektus un izaicinājumus.

Pasākumam iespējams sekot līdzi tiešraidē www.esmaja.lv, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības profilā facebook.com/eiropaskomisija no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Informācijas diena pulcēs valsts un pašvaldību ES informācijas un komunikācijas kontaktpersonas, ES informācijas punktu (ESIP), Europe Direct informācijas centru (EDIC), ES info tīklu darbiniekus, NVO pārstāvjus un viedokļu līderus. Eiropas informācijas dienu rīko Ārlietu ministrija, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā. Aicinām piedalīties Eiropas informācijas dienā, piesakot dalību Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 

* Ievēlētās Eiropas Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas darbības prioritātes jaunajam darba cēlienam.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā