Latvijas vēstniece iesniedz akreditācijas vēstuli Ķīnas Tautas Republikas prezidentam

22.11.2019. 17:14
Latvijas vēstniece iesniedz akreditācijas vēstuli Ķīnas Tautas Republikas prezidentam

2019. gada 22. novembrī Pekinā Latvijas vēstniece Maija Manika iesniedza akreditācijas vēstuli Ķīnas Tautas Republikas prezidentam Sji Dzjiņpinam (Xi Jinping).

Tikšanās laikā amatpersonas atzinīgi novērtēja Latvijas un Ķīnas divpusējo attiecību pozitīvo dinamiku un pauda pārliecību par sekmīgu turpmāko sadarbību tādās jomās kā tirdzniecība un investīcijas, tūrisms, transports un loģistika, kā arī kultūra un izglītība. Vēstniece uzsvēra nepieciešamību stiprināt sadarbību inovācijās, turpinot vadošā Ķīnas gēnu institūta investīciju projektu Latvijā dzīvības zinātņu jomā. Latvija kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts arī turpmāk sniegs ieguldījumu ES un Ķīnas attiecību attīstībā, kā arī sadarbosies iniciatīvā “Josla un ceļš” un Centrālās un Austrumeiropas valstu, un Ķīnas sadarbības formātā (17+1).

Ķīna ir globāli nozīmīga valsts un Latvijas lielākais tirdzniecības partneris Āzijā. Tā ir viena no pirmajām valstīm, kas 1991. gadā atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā