Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāj Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu

21.11.2019. 11:03

2019. gada 21. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa‑Lukaševica Valmierā atklāja Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu (PLEIF).

Uzrunājot foruma dalībniekus, parlamentārā sekretāre atzīmēja diasporas būtisko nozīmi Latvijas ekonomikas stiprināšanā. “Pieredze, kontakti un izpratne par mūsdienu dinamiskās pasaules izaicinājumiem un vajadzībām ir nenovērtējama daļa no zināšanu pūra, ko nodot citiem uzņēmējiem,” uzsvēra Z. Kalniņa-Lukaševica.

Parlamentārā sekretāre uzteica nozīmīgo Pasaules Brīvo latviešu apvienības ieguldījumu foruma tapšanā un ikgadējā attīstībā, palīdzot pulcēt talantus Latvijā. “Mums ir iespēja baudīt šī foruma augļus, kad ieraugām Latvijas produktus jaunos tirgos, sastopam mūsu uzņēmējus tālās zemēs vai tieši pretēji saklausām arvien vairāk domu un ideju par iespēju investēt vai vadīt savu uzņēmumu Latvijā vai no Latvijas,” atzīmēja Z. Kalniņa-Lukaševica.

 

Informācijai

PLEIF organizē Pasaules Brīvo latviešu apvienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Valmieras pilsētas pašvaldību, biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra” un “Ar pasaules pieredzi Latvijā”, kustību Red Jackets un Amerikas Tirdzniecības palātu.

Šogad forums pulcē vairāk nekā 300 dalībnieku, starp kuriem ir uzņēmumu, diasporas, izglītības, nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts sektora pārstāvji.

Forums norisinās sesto reizi un līdz šim tas noticis Latvijā, Austrālijā un ASV.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā