Ārlietu ministrs: NATO pamatuzdevums joprojām ir sabiedroto aizsardzība Eiroatlantiskajā telpā

20.11.2019. 20:05

2019. gada 20. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē, kurā apsprieda gatavošanos NATO valstu vadītāju sanāksmei, kas notiks š.g. 3. un 4. decembrī Londonā.

Sanāksmē E.Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka vienlīdzīgam izdevumu sloga sadalījumam ir atslēgas loma alianses vienotības nodrošināšanā, tādējādi ir jāturpina centieni šajā jomā un ir atbalstāma iniciatīva pārskatīt iemaksu aprēķinu alianses kopējā budžetā.

Ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka NATO ir starptautiskās drošības un stabilitātes garants un Eiropas drošības arhitektūras pamats. NATO pamatuzdevums joprojām ir sabiedroto aizsardzība Eiroatlantiskajā telpā un tai ir jāspēj reaģēt uz globālajām spēku līdzsvara izmaiņām. Ņemot vērā, ka Krievijas uzvedībā nav novērojamas izmaiņas, ir jāsaglabā līdzšinējā atturēšanā, aizsardzībā un dialogā balstīta pieeja. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā