Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV pārstāvji uzsver transatlantiskās vienotības nozīmi

13.11.2019. 08:07

2019. gada 7. un 8. novembrī Vašingtonā notika Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV Ārlietu ministriju politisko direktoru e-PINE sanāksme (Paplašinātā partnerība Ziemeļeiropā/Enhanced Partnership in Northern Europe), kurā pārrunāja tādus jautājumus kā transatlantiskā drošība, attiecības ar Krieviju, Ķīnu, Turciju un aktualitātes Arktikas reģionā. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Jānis Mažeiks.

J. Mažeiks norādīja, ka Eiropas Savienībai (ES) un ASV jāturpina cieši sadarboties, stiprināt multilaterālismu un veidot kopīgu politiku attiecībā pret Krieviju un Ķīnu. Eiropas valstīm un ASV jāstrādā vienoti, arī atbildot uz tādiem apdraudējumiem kā hibrīddraudi un atkāpšanās no starptautiskā regulējuma bruņojuma neizplatīšanas jomā.

Sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis par nepieciešamību turpināt sadarbību starp ASV un Eiropu drošības politikas un aizsardzības spēju veidošanas jautājumos. Tika uzsvērta NATO alianses loma transatlantiskās drošības stiprināšanā, norādot, ka vienota un spēcīga alianse ir un būs galvenais stabilizējošais faktors eiroatlantiskajā telpā.

Diskutējot par Krieviju, J. Mažeiks uzsvēra, ka ES un ASV ir būtiski saglabāt vienotu un stingru nostāju attiecībā uz Krieviju, ņemot vērā to, ka Krievijas politika Ukrainā un attiecībā uz Minskas vienošanās izpildi nav mainījusies.

Uzturoties ASV, J. Mažeiks tikās arī ar Valsts departamenta, Nacionālās drošības padomes un domnīcu pārstāvjiem.

 

Informācijai

e-PINE iniciatīva tika uzsākta 2003.gadā, lai pastiprinātu ASV sadarbību ar Baltijas valstīm un Ziemeļvalstu reģionu. e-PINE galvenie sadarbības virzieni ir drošības politika, kaimiņpolitika un ekonomisko attiecību attīstība.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā