Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvu saņem profesors Alvīds Butkus

31.10.2019. 15:56

2019. gada 31. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Viļņā, darba vizītes laikā tikās ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius), lai pasniegtu Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvu. Svinīgā pasākumā Baltu balva tika pasniegta profesoram Alvīdam Butkum (Alvydas Butkus) par viņa neatsveramo ieguldījumu Baltu mantojumu saglabāšanā un Latvijas un Lietuvas divpusējo attiecību stiprināšanā.

Divpusējās tikšanās laikā ārlietu ministri pārrunāja aktuālos divpusējos un reģionālās sadarbības jautājumus.

Pasniedzot Baltu balvu, Latvijas ārlietu ministrs pateicās Alvīdam Butkum par izveidoto latviešu-lietuviešu vārdnīcu, kas ir brīvi pieejama ikvienam arī tiešsaistē un tajā ir ap 43 000 vārdu. Profesors izveidojis un vairāk nekā 20 gadus vadījis Letonikas centru Vītauta Dižā Universitātē Kauņā.

Baltu balvas pasniegšanas ceremonijā ar priekšnesumu uzstājās Lietuvas Ārlietu ministrijas Diplomātiskais koris. Abi ministri bija vienisprātis, ka Baltu balva ir kļuvusi par skaistu tradīciju, kas veicina abu kaimiņvalstu diplomātiskās attiecībās un sniedz nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un Lietuvas divpusējās sadarbības stiprināšanā.

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balva tika pasniegta otro reizi, un tās mērķis ir stiprināt abu valstu divpusējo sadarbību, novērtēt individuālo izcilību un sasniegumus latviešu-lietuviešu valodas un lietuviešu-latviešu valodas tulkojumos, latviešu un lietuviešu valodas apmācībā un abu valodu lietošanas veicināšanā, ieguldījumu pētījumos par Latvijas un Lietuvas materiālo un nemateriālo kultūras, un vēsturisko mantojumu, kā arī pētnieciskajā žurnālistikā par Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un tūrismu. Baltu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju ieguldījumi.

Ideju par Baltu balvu Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri pirmo reizi izteica Baltu vienības dienā 2017. gada 22. septembrī. Saskaņā ar Baltu balvas konkursa nolikumu balvas pasniegšanu katru gadu pārmaiņus rīkos Latvija un Lietuva.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā