Ārlietu ministrs piedalīsies Baltu balvas pasniegšanas ceremonijā Viļņā

30.10.2019. 10:11

2019. gada 31. oktobrī ārlietu ministrs E. Rinkēvičs darba vizītē uzturēsies Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, lai piedalītos Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvas pasniegšanas ceremonijā. Baltu balvu pasniedz par izciliem sasniegumiem baltu mantojuma pētniecībā, kopšanā un stiprināšanā un abu valstu diplomātisko attiecību stiprināšanā.

Ministrs tiksies ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius), lai pārrunātu divpusējās un reģionālās sadarbības jautājumus, kā arī apmainītos viedokļiem par aktuālajiem jautājumiem reģiona drošības politikā un Eiropas Savienības (ES) darbakārtībā. Tāpat plānota ministra E. Rinkēviča lekcija Eiropas Humanitāro zinātņu universitātē par Austrumu partnerības programmas nākotni.

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balva tiks pasniegta otro reizi. Pirmā balva simboliski tika pasniegta 2018. gadā, kad Latvija un Lietuva atzīmēja valstu simtgades. Par pirmās Baltu balvas ieguvēju kļuva profesore un valodniece Laimute Balode.

Baltu balvas mērķis ir novērtēt individuālo izcilību un sasniegumus latviešu-lietuviešu valodas un lietuviešu-latviešu valodas tulkojumos, latviešu un lietuviešu valodas mācībā un abu valodu lietošanas veicināšanā, ieguldījumu pētījumos par Latvijas un Lietuvas materiālo un nemateriālo kultūras, un vēsturisko mantojumu, kā arī pētnieciskajā žurnālistikā par Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un tūrismu. Baltu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju ieguldījumi.

Ideju par Baltu balvu Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri pirmo reizi izteica Baltu vienības dienā 2017. gada 22. septembrī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā