Z. Kalniņa-Lukaševica: augstu novērtējam Melnkalnes dalību NATO kaujas grupā Latvijā

15.10.2019. 16:43

2019. gada 15. oktobrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Melnkalnes parlamenta Starptautisko attiecību un emigrācijas lietu komisijas delegāciju. Tikšanās laikā parlamentārā sekretāre un delegācijas priekšsēdētājs Andrijs Nikoličs (Andrija Nikolić) apsprieda Latvijas un Melnkalnes divpusējās attiecības, drošības politikas jautājumus un Melnkalnes eiroatlantisko virzību.

Tikšanās laikā parlamentārā sekretāre atzīmēja abu valstu labās attiecības un pauda gandarījumu par aktīvo parlamentāro sadarbību. Sarunā tika izteikta īpaša pateicība Melnkalnei par dalību NATO daudznacionālajā kaujas grupā Ādažu militārajā bāzē. “Mēs augstu novērtējam Melnkalnes dalību Kanādas vadītājā NATO kaujas grupā Latvijā, jo tas ir būtisks ieguldījums gan Latvijas, gan reģiona, gan visas alianses drošībā,” teica Z. Kalniņa-Lukaševica.

Latvijas puse novērtēja Melnkalnes stingro apņēmību virzīties tālāk eiroatlantiskās integrācijas ceļā un uzsvēra atbalstu turpmākam Melnkalnes integrācijas procesam ES. “Mērķis pievienoties ES ir spēcīgs pozitīvu pārmaiņu virzītājspēks Melnkalnē un kopumā Rietumbalkānu reģionā. Latvija kā pilntiesīga ES dalībvalsts jau 15 gadus aktīvi dalās eirointegrācijas pieredzē un ir atvērta piedāvāt savu ekspertīzi un pieredzi arī Melnkalnei”, norādīja Z. Kalniņa-Lukaševica.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā