Latvijas vēstnieks Andris Razāns iesniedz akreditācijas vēstuli beļģu karalim Filipam

09.10.2019. 17:51

2019. gada 9. oktobrī Briseles pilī Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Beļģijā Andris Razāns iesniedza akreditācijas vēstuli Viņa Majestātei beļģu karalim Filipam. Vēstnieks augstu novērtēja līdzšinējo divpusējo sadarbību, kuras pamatā ir kopīgas demokrātiskas vērtības un intereses.

A. Razāns pauda vēlmi veicināt politisko, ekonomisko, kultūras, izglītības un zinātnes sadarbību ar Beļģiju un tās reģioniem, un to skaidri apliecina rezidējoša Latvijas vēstnieka iecelšana. Abas valstis vieno interese par efektīvu, modernu un dalībvalstu interesēm atbilstošu Eiropas Savienību, kā arī transatlantisko attiecību stiprināšanu un NATO Vašingtonas līguma saistības. Vēstnieks uzsvēra, ka Latvija ir gandarīta par Beļģijas aktīvo līdzdalību NATO Gaisa telpas patrulēšanas operācijā un NATO spēku sastāvā Baltijas valstīs. A. Razāns atzīmēja, ka abas valstis ir ieinteresētas noteikumos balstītā  starptautiskajā kārtībā. Beļģija šobrīd ir ANO Drošības padomes dalībvalsts, tās paveiktais un pieredze ir ļoti noderīga Latvijai, kandidējot uz vietu ANO Drošības padomē.

Latvijas vēstnieks Beļģijā nodeva karalim Filipam Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita sveicienus un ielūgumu apmeklēt Latviju oficiālā vizītē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā