Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs: pieaugot Arktikas nozīmei, ir svarīgi saglabāt mieru un drošību šajā reģionā

03.10.2019. 15:27

2019. gada 3. oktobrī, pārstāvot Latviju ES Arktikas forumā Ūmeo, Zviedrijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsvēra – pieaugot Arktikas stratēģiskai nozīmei, ir svarīgi saglabāt mieru un drošību šajā reģionā. “Lai arī Latvija nav Arktikas valsts, šis reģions mums svarīgs, jo robežojamies ar divām Arktikas valstīm. Attīstības procesi Arktikā mūs ietekmē vairāk, nekā mums pašiem vai kādam citam varētu šķist,” teica E. Rinkēvičs.

Latvija iestājas par starptautisku un caurspīdīgu pieeju Arktikas jautājumu risināšanā, kuras pamatā ir starptautiskā sadarbība un uz noteikumiem balstīta starptautiskā kārtība. Diemžēl šobrīd Arktikā notiek procesi, kas veicina militarizācijas un ģeopolitiskas konkurences pieaugumu reģionā.

Gan klimata pārmaiņas, ko izjūt pasaule, gan tas, ka gandrīz visas Arktikas valstis ir Latvijas sabiedrotie un stratēģiskie partneri, liek Latvijai uzmanīgi sekot un atbildīgi izturēties pret attīstību un izaicinājumiem reģionā.

E. Rinkēvičs piebilda, ka ES lomai Arktikas reģionā un tā izaicinājumu risināšanā ir jāpieaug.

ES Arktikas forumu organizē Eiropas Komisija, Eiropas Ārējās darbības dienests un Zviedrijas valdība.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā