Ārlietu ministrs piedalīsies Eiropas Savienības Arktikas forumā

02.10.2019. 15:46

2019. gada 3. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Arktikas forumā Ūmeo pilsētā Zviedrijā, kurā diskutēs par ES Arktikas politiku, starptautisko sadarbību, klimata, vides un okeāna jautājumiem, ilgtspējīgām investīcijām un savienojamību Arktikā. Forumā būs pārstāvēti Arktikas reģionā ieinteresēto valstu valdību, starptautisko organizāciju un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, uzņēmēji, pētnieki, kā arī Arktikas pamatiedzīvotāji.  

Ministrs uzstāsies paneļdiskusijā par starptautisko sadarbību Arktikā. Diskusijā piedalīsies Arktikas valstu – Dānijas, Islandes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas –, kā  arī citu valstu pārstāvji. 

Arktikai strauji sasilstot, pastiprināti kūst ledāji un atkūst mūžīgā sasaluma zonas, kas nozīmē vēl straujāku temperatūras pieaugumu reģionā. Tas rada atgriezenisku efektu uz pārējo pasauli un klimata pārmaiņām arī Latvijā. Klimata pārmaiņu rezultātā vienlaikus arvien vairāk tiek runāts par Arktikas ekonomisko potenciālu un drošības jautājumiem. Kūstot ledājiem, paveras iespējas kuģošanas un transporta tīklu attīstībai un pieejai zemes resursiem, kas veicina konkurenci un palielina arī drošības riskus reģionā.

ES Arktikas forumu rīko Eiropas Komisija, Eiropas Ārējās darbības dienests un Zviedrijas valdība.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā