Ārlietu ministrs pauž Latvijas atbalstu mazo salu jaunattīstības valstu centieniem cīņai ar klimata pārmaiņām

27.09.2019. 23:52

2019. gada 27. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijas ietvaros Ņujorkā piedalījās ANO Mazo salu jaunattīstības valstu (Small Island Developing States) sanāksmē, kuras mērķis ir vērst pasaules uzmanību uz mazo salu pastāvēšanas apdraudētību, piemēram, Klusā okeāna reģionā, ko rada klimata radītās izmaiņas.

E. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu mazo salu jaunattīstības valstu centieniem cīņai ar klimata pārmaiņu un dabas katastrofu postošās ietekmes mazināšanu. Ministrs pauda pārliecību, ka tikai ar daudzpusīgās jeb multilaterālisma diplomātijas palīdzību, kuras pamatā ir ANO, ir visefektīvākais veids kā risināt pašreizējās globālās problēmas.

“Lai sasniegtu ilgtspējīgus rezultātus, ļoti svarīga ir valstu atbildība. Pietiekams attīstības sadarbības finansējums, plašāka pilsoniskās sabiedrības organizāciju un privātā sektora iesaistīšana un ciešākas partnerības starp starptautiskajiem donoriem ir ļoti svarīgi, lai savlaicīgi un efektīvi sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus. Saskaņā ar ANO kritērijiem, Latvija ir maza valsts, taču mēs esam donorvalsts gandrīz piecpadsmit gadus. Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķis, pamatojoties uz mūsu pašu pieredzi pēc neatkarības atgūšanas 1991. gadā, ir dot savu ieguldījumu ANO darba kārtības 2030 īstenošanā jaunattīstības valstīm. Tādēļ mēs esam atvērti, lai izpētītu sadarbību ar mazām salu jaunattīstības valstīm tajās jomās, kur Latvija ir guvusi pieredzi un zināšanas,” sacīja E. Rinkēvičs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā