Edgars Rinkēvičs paraksta “Starptautiskās informācijas un demokrātijas partnerības” deklarāciju

26.09.2019. 18:44

2019. gada 26. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijas ietvaros Ņujorkā piedalījās “Starptautiskās informācijas un demokrātijas partnerības” (International Partnership for Information and Democracy) deklarācijas parakstīšanā.

Minētā deklarācijā norādīts, ka globālā informācijas un komunikācijas telpa ir ne tikai palielinājusi izteiksmes un informācijas brīvību, bet arī radījusi jaunus veidus informācijas cenzūrai, manipulācijai un kontrolei. Partnerība uzsver uzticību viedokļa un izteiksmes brīvībai un uzskata tiesības uz informāciju par neatņemamu šo brīvību sastāvdaļu. Pieeja informācijas un komunikācijas telpai ir būtiska demokrātiskai iesaistei. Tā arī norāda, ka informāciju var uzskatīt par uzticamu tikai tad, ja tā ir brīva, neatkarīga, dažāda un saskaņā ar faktu noskaidrošanas un pārbaudes metodēm. Deklarācijā tiek uzsvērta žurnālistikas loma, apņemoties stiprināt mediju finansiālo ilgtspēju, nekaitējot redakcionālajai neatkarībai un žurnālistiskajai brīvībai. Partnerība ir apņēmusies nosodīt, novērst un cīnīties ar valsts un nevalstisko sektoru cenzūru, uzbrukumiem viedokļa un izteiksmes brīvībai, kā arī informācijas manipulāciju.

Deklarācijas praktiskais mērķis ir apņemšanās turpināt nevalstiskās organizācijas “Reportieri bez robežām” (Reporters Without Borders) iesākto darbu, piesaistot citas nevalstiskās organizācijas, informācijas un demokrātijas jautājumu kontekstā un deklarācijā minētos mērķus izvirzīt globālā ANO dienaskārtībā.

 

Informācijai

Deklarāciju iniciēja Francijas Republika, un Latvija, kopā ar citām 12 valstīm, tai pievienojās Parīzes Miera foruma laikā 2018. gada 11. novembrī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā