Edgars Rinkēvičs piedalīsies ANO Ģenerālās asamblejas pasākumos Ņujorkā

20.09.2019. 12:08

No 2019. gada 23. līdz 28. septembrim ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturēsies Ņujorkā un piedalīsies Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA)  74. sesijas augsta līmeņa pasākumos.

Ministram plānota dalība vairākos nozīmīgos ANO, Eiropas Savienības un atsevišķu citu ANO dalībvalstu rīkotajos pasākumos. 24. septembrī ministrs piedalīsies ANO ĢA 74. sesijas augsta līmeņa nedēļas galvenajā pasākumā – vispārējās debatēs, kur ar uzrunu uzstāsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. 25. septembrī ministrs piedalīsies Lielbritānijas ārlietu ministra rīkotajā pasākumā par mediju brīvību 21. gadsimtā. Savukārt 26. septembrī plānota E. Rinkēviča dalība ANO mediācijas draugu grupas ministru sanāksmē, lai diskutētu par jauno tehnoloģiju lomu miera un mediācijas jautājumos. Ministrs arī uzrunās Brūkinga ārpolitikas vadības padomes sanāksmes dalībniekus (Brookings Foreign Policy Leadership Council) par aktuāliem NATO un ES jautājumiem. 27. septembrī norisināsies ANO ĢA 74. sesijas augsta līmeņa pasākums par mazo salu valstu attīstību, kura mērķis ir izvērtēt mazo salu valstu ilgtspējīgas attīstības prioritātes, it īpaši klimata pārmaiņu jomā. Ministrs piedalīsies arī Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksmē un ASV Valsts sekretāra Maikla Pompeo (Michael Pompeo) organizētajā ārlietu ministru sanāksmē transatlantisko attiecību stiprināšanai.  

Līdztekus darba sesijas pasākumiem E. Rinkēvičam plānotas divpusējas sarunas ar Baltkrievijas, Kirgizstānas, Indijas, Pakistānas un Ziemeļmaķedonijas amatpersonām.

Paredzēts, ka Ņujorkā ministrs apmeklēs arī latviešu izcelsmes ASV mākslinieces Vijas Celmiņas izstādes atklāšanu.  

ANO ĢA 74. sesija turpināsies līdz 2020. gada septembra vidum. Sesijas tēma ir multilaterālisma stiprināšana, lai valstis kopīgi spētu risināt globālos izaicinājumus. Sesijas vispārējās debatēs valstis aicinātas koncentrēties uz piecām globālām tēmām: miers un drošība; nabadzības izskaušana; kvalitatīva izglītība; klimata rīcība; iekļaušana. ANO ĢA augsta līmeņa nedēļas laikā notiks arī ANO ģenerālsekretāra organizēts Klimata rīcības samits un Ilgtspējīgas attīstības mērķu samits, kuros Latviju pārstāvēs Valsts prezidents Egils Levits. 

Aktuālāko par mūsu amatpersonu dalību un ANO ĢA notiekošo varēs uzzināt sociālajos tīklos #LV2019ANO.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā