Ikgadējās diplomātu mācības par Latvijas uzņēmumu eksportspējas veicināšanu

18.09.2019. 16:32

No 2019. gada 18. līdz 19. septembrim Rīgā un Valmierā norisinās ikgadējās mācības Ārlietu ministrijas (ĀM) diplomātiem ekonomiskajos jautājumos.

Mācību mērķis ir ĀM diplomātiem sniegt padziļinātu ieskatu Latvijas ekonomikā, tās attīstības perspektīvās un veicināt diplomātu sadarbību ar uzņēmējiem Latvijā, lai iztirzātu problēmas, ar kādām uzņēmumi saskaras, ienākot ārvalstu tirgos, kā arī analizētu veiksmīgo uzņēmumu pieredzi un pozitīvos piemērus. Atklāšanā dalībniekus uzrunāja ĀM valsts sekretārs Andris Pelšs.

Ieskatu pasaules un Latvijas ekonomikā sniedza Latvijas Bankas padomnieks Andris Strazds, savukārt par aktualitātēm eksporta veicināšanā un investīciju piesaistē diplomātus informēja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko, kā arī  pārstāvji no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras.

Apskatot aktuālos jautājumus IT un mākslīgā intelekta jomā, diplomāti tikās ar Latvijas IT klastera biedriem. Savukārt par tendencēm videi draudzīgas ekonomikas veidošanā stāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola un nozares uzņēmumu pārstāvji.

Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa iepazīstināja ar Latvijas izaicinājumiem finanšu sistēmas stiprināšanā, starptautisko situāciju un dienesta darbu.

19. septembrī Latvijas diplomāti apmeklēs Valmieru, kur tiksies ar domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, kā arī Vidzemes reģiona uzņēmējiem, lai pārrunātu nepieciešamo investīciju piesaisti un eksporta veicināšanu.

Latvijas diplomātu apmācības notiek trešo gadu. Apmācībās piedalās 40 Latvijas diplomāti no vairāk nekā 30 pasaules valstīm.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā