Notikušas Latvijas un Palestīnas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas

11.09.2019. 15:14

2019. gada 11. septembrī Rīgā notika Latvijas un Palestīnas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Tās vadīja Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Jānis Mažeiks un Palestīnas ārlietu ministra vietniece Amala Džādū (Amal Jadou). Konsultāciju laikā tika pārrunāti aktuālie divpusējās sadarbības jautājumi, kā arī situācija Tuvo Austrumu reģionā. Latvijas puse apliecināja tās konsekvento atbalstu divu valstu risinājumam Tuvo Austrumu Miera procesā, kas panākams tiešu sarunu ceļā.

Palestīnas ārlietu ministra vietniecei paredzēta tikšanās arī ar Saeimas amatpersonām, kā arī plānota lekcija Latvijas Universitātes studentiem par aktuālo situāciju Tuvo Austrumu Miera procesā.

Konsultācijas organizētas saskaņā ar 2010. gada 18. un 19. jūnijā notikušās Palestīnas ārlietu ministra Rijāda Almālikī (Riyad Al-Maliki) vizītes Latvijā laikā parakstīto Protokolu par Ārlietu ministriju politisko konsultāciju mehānisma izveidošanu. Iepriekšējās politiskās konsultācijas starp Latviju un Palestīnu notika 2016. gada 28. februārī Palestīnā.

Latvijas attiecības ar Palestīnu ir labas un draudzīgas un ir potenciāls to padziļināšanai vairākās jomās, tostarp kultūrā, izglītībā un ekonomikā.  

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā