Latvijas konsulāro amatpersonu mācības vīzu jautājumos

11.09.2019. 10:12
Latvijas konsulāro amatpersonu mācības vīzu jautājumos

2019. gada 11. un 12. septembrī Sanktpēterburgā, Krievijā, norisinās Latvijas konsulāro amatpersonu reģionālās mācības vīzu jautājumos. Mācības tiek organizētas sadarbībā ar Iekšlietu ministriju, izmantojot Eiropas Savienības Iekšējā drošības fonda līdzekļus projektā “Konsulāro amatpersonu reģionālo apmācību nodrošināšana par ES vienoto vīzu izsniegšanas politiku, atbilstoši Eiropas Vīzu kodeksa prasībām”.

Tās pulcē Latvijas konsulārās amatpersonas no Amerikas Savienotajām Valstīm, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Apvienotās Karalistes, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Ēģiptes, Francijas, Gruzijas, Indijas, Izraēlas, Japānas, Kanādas, Kazahstānas, Ķīnas, Krievijas, Polijas, Turcijas, Ukrainas, Uzbekistānas un Zviedrijas – valstīm, kurās Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības pieņem vīzu pieteikumus ieceļošanai Šengenas telpā.

Mācību mērķis ir nodrošināt Šengenas acquis prasību pareizu piemērošanu un sniegt Latvijas pārstāvniecību konsulārajām amatpersonām nepieciešamās zināšanas un labāko praksi vīzu izsniegšanas jautājumos. Tradicionāli lielākais Šengenas vīzu skaits tiek saņemts Latvijas pārstāvniecībās Krievijas Federācijā – vēstniecībā Maskavā, ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā, konsulātā Pleskavā un vēstniecības Maskavā Konsulārās nodaļas kancelejā Kaļiņingradā. Piemēram, 2018. gadā visās četrās Latvijas pārstāvniecībās tika iesniegti 83 053 vīzu pieteikumi, kas bija 49% no kopējā vīzu pieteikumu skaita. Mācību laikā konsulārās amatpersonas arī dalīsies ar darbā uzkrāto praktisko pieredzi vīzu izsniegšanas jautājumos.

Tāpat tiks apskatīti aktuālie jautājumi ES vīzu politikas un Latvijas migrācijas politikas jomā. 2019. gada 20. jūnijā tika pieņemti grozījumi Eiropas Vīzu kodeksā. Mācību laikā sniegtās zināšanas ļaus nodrošināt minēto grozījumu saskaņotu piemērošanu. Kā lektori mācībās piedalīsies eksperti no Ārlietu ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un citām iestādēm. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā