Latvijas un Austrijas ārlietu ministriju politiskajās konsultācijās pārrunā starptautiskās politikas un drošības aktualitātes

03.09.2019. 14:01

2019. gada 2. septembrī Rīgā norisinājās Latvijas-Austrijas politiskās konsultācijas, kurās tika pārrunāta divpusējā un daudzpusējā sadarbība, transatlantiskās attiecības, drošība un aizsardzība, aktualitātes Tuvo Austrumu reģionā un sadarbība starptautiskajās organizācijās.

Latvijas delegāciju sarunās vadīja Ārlietu ministrijas (ĀM) politiskais direktors Jānis Mažeiks, Austrijas – ĀM politiskais direktors Aleksandrs Maršiks (Alexander Marschik).

Pārrunājot situācijas attīstību Tuvajos Austrumos, īpaša uzmanība tika pievērsta Persijas līča reģionam un Irānai. J. Mažeiks novērtēja E3 valstu - Francijas, Vācijas un Apvienotā Karalistes - centienus spriedzes mazināšanā Līča reģionā, kā arī mēģinājumus panākt, lai Irāna atgriežas pie pilnīgas Kopīgā visaptverošā rīcības plāna (JCPOA) saistību izpildes. Politiskais direktors uzsvēra, ka Latvijas prioritāte Irānas aizturētā kuģa Stena Impero krīzes kontekstā ir mūsu pilsoņa atbrīvošana.

Apspriežot drošības jautājumus, J. Mažeiks norādīja,  ka Latvija atbalsta Eiropas Savienības (ES) sadarbības pastiprināšanu drošības un aizsardzības jomā, bet galvenā kolektīvās aizsardzības organizācija Eiropā nemainīgi ir NATO, tāpēc ir svarīgi spēcināt transatlantiskās attiecības. Puses uzsvēra nepieciešamību uzlabot ES kopējās ārlietu un drošības politikas efektivitāti, kā arī palielināt dalībvalstu lomu lēmumu pieņemšanā.

Latvijas puse uzsvēra, ka jautājumos par kodolatbruņošanos un kodolneizplatīšanu svarīgi ir iesaistīties gan kodolvalstīm, gan pārējām valstīm. “Atbalstām ilgtspējīgu un efektīvu bruņojuma kontroles, atbruņošanās un neizplatīšanas arhitektūru, kura kalpo visu iesaistīto drošības interesēm,” pauda ĀM politiskais direktors.

J. Mažeiks norādīja, ka starptautiskajai sabiedrībai ir jāturpina sniegt palīdzība Ukrainai, it īpaši Ukrainas austrumiem un tiem reģioniem, kas ir cietuši no Krievijas īstenotās Azovas jūras blokādes. Politiskais direktors atzīmēja, ka Krievijas parlamenta delegācijas darbības atjaunošana Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā bez jebkādiem nosacījumiem grauj ticību organizācijai, tās pamatprincipiem un vērtībām.

Iepriekšējās Latvijas un Austrijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas notika 2019. gada 20. martā Rīgā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā