Latvija noslēgusi prezidentūru Ieroču tirdzniecības nolīgumā

02.09.2019. 15:17

2019. gada 30. augustā Ženēvā, Šveicē, noslēdzās Ieroču tirdzniecības nolīguma (Arms Trade Treaty – ATT) ikgadējā nedēļas plenārsēde. Tās laikā Latvija pabeidza prezidentūru ATT, kas ilga no 2018. gada 24. augusta. Prezidentūra ATT veicināja Latvijas starptautisko atpazīstamību starptautiskās drošības politikas jautājumos un deva būtisku Latvijas ieguldījumu konvencionālo ieroču eksporta kontrolē. 

Plenārsēdes gaitā dalībvalstu valdību pārstāvji un nevalstiskā sektora eksperti apsprieda Ieroču tirdzniecības nolīguma efektīvāku un plašāku iedzīvināšanu, kā arī dalībvalstu pienākumus, ko tās uzņēmušās, pievienojoties nolīgumam. Īpaši aktīvas diskusijas izvērtās par dalībvalstu pienākumiem sniegt ikgadējos ziņojumus par pārrobežu tirdzniecību ar ieročiem, kā arī to iemaksām ATT budžetā.

Sanāksmes laikā diskusijas par aktuāliem ieroču eksporta kontroles un dzimumu vienlīdzības jautājumiem iniciēja augsta līmeņa panelis par dzimumu un uz dzimumu balstītas vardarbības saistību ar ieroču pārrobežu tirdzniecību. Vienbalsīgi tika atbalstītas Latvijas prezidentūras ATT rekomendācijas attiecībā uz dzimumu balstītas vardarbības saistību ar ieroču pārrobežu tirdzniecību.

Pēc Latvijas prezidējošās valsts ATT pienākumus ir uzsākusi pildīt Argentīna. Nākamā ATT plenārsēde Šveicē norisināsies 2020. gadā no 17. līdz 21. augustam. Latvija uz gadu pildīs ATT viceprezidenta pienākumus.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā