Latvijas un Spānijas ārlietu ministri pārrunā ES un drošības politikas jautājumus

30.08.2019. 17:04

2019. gada 30. augustā notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās ar Spānijas Karalistes ārlietu, Eiropas Savienības (ES) un sadarbības lietu ministru Žuzepu Borelu Fontejesu (Josep Borrell Fontelles), kurš Latvijā bija ieradies darba vizītē.

Ministri pauda gandarījumu par ciešajām Latvijas un Spānijas attiecībām, ko apliecina arī Spānijas dalība NATO kaujas grupā Ādažos.

Īpaša uzmanība tika pievērsta ES aktuālajiem jautājumiem, ņemot vērā Ž. Borela izvirzīšanu ES augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikā amatam. Sarunās par ES daudzgadu budžetu nākamajam periodam abu valstu kopīgās prioritātes ir Kohēzijas politika un Kopējā lauksaimniecības politika – ir jāturpina iestāties par tiešmaksājumu izlīdzināšanu un pietiekamu finansējumu lauku attīstībai. Tāpat jāsaglabā vienotība un gatavība visiem scenārijiem sarunās ar Lielbritāniju par izstāšanos no ES un nākotnes attiecību veidošanu.

Sarunas gaitā ministri apsprieda iespējas uzlabot ES Kopējās ārlietu un drošības politikas efektivitāti, kā arī sadarbību ar ES kaimiņvalstīm. “Aicinām stiprināt dalībvalstu lomu lēmumu pieņemšanā Eiropas Savienības ārējās attiecībās un drošības jomā. ES vienotība ir neatsverama, lai tiktu īstenotas tās prioritātes un saglabāta Savienības starptautiskā uzticamība”, akcentēja Latvijas ārlietu ministrs. Tāpat amatpersonas bija vienisprātis par nepieciešamību veltīt vienlīdz lielu uzmanību ES Austrumu un Dienvidu kaimiņiem, turpinot sniegt ieguldījumu šo valstu stabilitātes un drošības veicināšanā. Pārrunājot saspīlējumu Persijas jūras līcī un Irānas saistības JCPOA (Visaptverošais rīcības plāns par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu), E. Rinkēvičs uzsvēra ES un ASV dialoga nozīmīgumu.

Ministri apmainījās viedokļiem par NATO un ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas aktualitātēm, pievēršoties kiberuzbrukumu un dezinformācijas radīto risku problemātikai. E. Rinkēvičs akcentēja, ka cīņā pret dezinformāciju atbalstām ciešāku ES un NATO institūciju, kā arī transatlantisko sadarbību. Pārrunājot drošības situāciju reģionā, E. Rinkēvičs pateicās par Spānijas dalību NATO kaujas grupā Ādažos un Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā, kas ir lielisks piemērs sabiedroto solidaritātei.

Spānijas ārlietu ministrs vizītes laikā Latvijā tikās ar aizsardzības ministru Arti Pabriku, kā arī apmeklēja Ādažu militāro bāzi.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā