Latvija noslēgs prezidentūru Ieroču tirdzniecības nolīgumā

26.08.2019. 13:23

No 2019. gada 26. līdz 30. augustam Ženēvā, Šveicē, norisināsies Ieroču tirdzniecības nolīguma (Arms Trade Treaty – ATT) ikgadējā nedēļas plenārsēde, kuras laikā Latvija noslēgs prezidentūru ATT.

Plenārsēde sāksies ar augsta līmeņa viesu diskusiju par dzimumu jautājumiem, kurā piedalīsies arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Tāpat notiks dalībvalstu valdību pārstāvju un nevalstiskā sektora ekspertu diskusijas par Ieroču tirdzniecības nolīguma efektīvāku un plašāku iedzīvināšanu, kā arī par dalībvalstu pienākumu sniegt ikgadējās atskaites par izpildi.

Latvija ATT prezidējošās valsts pienākumus pildīja kopš 2018. gada 24. augustam, un tās prezidentūras galvenā tematiskā prioritāte bija uz dzimumu balstīta vardarbība ieroču tirdzniecībā.

Latvija bija pirmā no Baltijas valstīm, kas prezidēja ATT. Prezidentūra veicināja Latvijas starptautisko atpazīstamību starptautiskās drošības politikas jautājumos un sniedza Latvijas ieguldījumu konvencionālo ieroču eksporta kontrolē.

Informācijai

Ieroču tirdzniecības nolīgums ir balstīts uz ANO statūtu 26. pantu, kas iestājas par starptautiskā miera un drošības uzturēšanu un nekontrolētas ieroču izplatības mazināšanu. ATT izveido eksporta kontroles standartus starptautiskajai tirdzniecībai ar konvencionālajiem ieročiem.

ATT līgums tika parakstīts 2013. gadā, un Latvija bija viena no līgumu parakstītājām. Šobrīd līgumam jau pievienojušās 104 pasaules valstis no visiem kontinentiem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā