Kopīgais paziņojums par tā dēvētajām prezidenta vēlēšanām Gruzijas Abhāzijas reģionā

26.08.2019. 09:16

Bulgārija, Čehijas Republika, Kanāda, Igaunija, Somija, Īrija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Rumānija, Zviedrija, Ukraina, Lielbritānija un Amerikas Savienotās valstis neatzīst Gruzijas Abhāzijas reģionā, Suhumi, 2019.gada 25. augustā notikušo tā dēvēto prezidenta vēlēšanu likumību un vēlēšanu rezultātus. Tāpat mēs neatzīstam par likumīgām Gruzijas Chinvali reģionā/Dienvidosetijā 2019. gada 9. jūnijā notikušās tā dēvētās parlamenta vēlēšanas.

Mēs atkārtoti apliecinām pilnīgu atbalstu Gruzijas teritoriālajai integritātei un suverenitātei tās starptautiski noteiktajās robežās.

Mēs vēlreiz aicinām Krieviju izpildīt visas savas saistības, kas izriet no 2008. gada pamiera līguma, tostarp atvilkt karaspēku uz pirmskonflikta pozīcijām un nodrošināt brīvu piekļuvi konflikta reģioniem humānās palīdzības sniegšanai, kā arī atsaukt Gruzijas Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionu atzīšanu par neatkarīgām valstīm.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā