Valsts prezidents pasniedz akreditācijas vēstules Latvijas vēstniekam ASV Mārim Selgam

01.08.2019. 13:30

2019. gada 1. augustā Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstules jaunajam Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Amerikas Savienotajās Valstīs Mārim Selgam.

Darba gaitas Ārlietu ministrijā M. Selga uzsāka 1994. gadā Plānošanas grupā. Savas diplomātiskās karjeras laikā M. Selga ir ieņēmis dažādus amatus ministrijas centrālajā aparātā Rīgā, kā arī strādājis Latvijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Dānijas Karalistē un Amerikas Savienotajās Valstīs. No 2008. līdz 2012. gadam M. Selga ir bijis Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ēģiptes Arābu Republikā, savukārt no 2016. gada ir Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ķīnas Tautas Republikā.

M. Selga amatā nomainīs Andri Teikmani, kurš pildīja savus amata pienākumus Vašingtonā no 2016. gada un turpmāk vadīs Valsts prezidenta kanceleju.

Amerikas Savienotās Valstis ir Latvijas stratēģiskais partneris un ciešs sabiedrotais. Līdz pat Latvijas neatkarības atjaunošanai 1991. gadā ASV konsekventi realizēja PSRS okupācijas varas Latvijā neatzīšanas politiku un sniedza nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas neatkarības atjaunošanā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā