Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pateicas Dānijas vēstniekam par abu valstu divpusējo attiecību stiprināšanu

09.07.2019. 17:28

2019. gada 9. jūlijā pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atvadu vizītē ieradās Dānijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Hanss Brasks (Hans Brask).

Ārlietu ministrs izteica pateicību vēstniekam par aktīvo darbu, stiprinot Latvijas un Dānijas attiecības. Vēstnieka kadences laikā kopš 2015. gada notikušas vairākas augstāko amatpersonu vizīšu apmaiņas, to vidū kroņprinča Frederika un kroņprinceses Mērijas vizīte par godu Latvijas simtgadei. Vēstnieks devies vizītēs uz vairākām Latvijas pilsētām un reģioniem ar mērķi sekmēt ekonomisko sadarbību. Īpaši jāuzsver viņa ieguldījums kultūras jomā, piemēram, ar Dānijas atbalstu uzsākts attīstīt radošo industriju biznesa inkubatoru “TabFab”. Vēstnieks arī iniciējis divu vēsturisku pētījumu tapšanu par Dānijas lomu Latvijas neatkarības atjaunošanā, kā arī dāņu brīvprātīgajiem kareivjiem Latvijas Brīvības cīņās.

Šī gada jūlijā Dānija no Latvijas pārņēma prezidentūru Baltijas jūras valstu padomē. Ministrs uzsvēra, ka novērtē šo formātu kā praktiskas reģionālās sadarbības platformu, risinot tādus būtiskus jautājumus kā klimats, organizētā noziedzība, izglītība, kā arī iesaistot reģionam tuvās valstis, piemēram, Baltkrieviju.

Sarunā amatpersonas bija vienisprātis, ka nepieciešams turpināt stiprināt reģiona noturību un drošību. Ārlietu ministrs uzsvēra Dānijas aktīvo iesaisti kolektīvās aizsardzības pasākumos reģionā un pauda gandarījumu par Latvijas un Dānijas kopīgo iniciatīvu – NATO divīzijas štāba “Ziemeļi” izveidi.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā