Zanda Kalniņa-Lukaševica sarunās Vācijā uzsver nepieciešamību veidot līdzsvarotu ES daudzgadu budžetu

09.07.2019. 16:32

2019. gada 9. jūlijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica tikās ar Vācijas Ārlietu ministrijas valsts ministru Eiropas lietās Mihaelu Rotu (Michael Roth). Tikšanās tika veltīta jautājumam par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam. Sarunā puses bija vienisprātis, ka dalībvalstu sarunas šobrīd ieiet aktīvajā fāzē.

“Latvija atbalsta vienošanās panākšanu par ES daudzgadu budžetu vēl šogad. Šajā jautājumā esam vienisprātis ar Vāciju,” teica parlamentārā sekretāre. “Vienlaikus svarīgi, lai budžetā tiktu rasts optimāls līdzsvars starp jaunajām un tradicionālajām prioritātēm. Latvijai svarīgi, lai jaunais budžets nodrošinātu pietiekamus līdzekļus ES dalībvalstu un reģionu sociālekonomisko atšķirību izlīdzināšanai,” norādīja Z. Kalniņa-Lukaševica.

Tikšanās laikā tika skarts arī jautājums par Kopējās lauksaimniecības politikas finansējuma nākotni. Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka Latvijas lauksaimnieki sagaida, ka nākamajā plānošanas periodā tiks novērsta ilgi pastāvošā nevienlīdzība attiecībā uz lauksaimniecības tiešmaksājumiem.

Latvijas un Vācijas amatpersonas pārrunāja arī jautājumus par Rail Baltica projektu, finansējumu inovācijām un zinātnei, kā arī klimata un drošības jautājumus. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā