Parlamentārā sekretāre ar Vācijas valsts ministru Eiropas lietās pārrunās ES daudzgadu budžeta jautājumus

08.07.2019. 14:23

2019. gada 9. jūlijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzturēsies vizītē Berlīnē, lai ar Vācijas Ārlietu ministrijas valsts ministru Eiropas lietās Mihaelu Rotu (Michael Roth) pārrunātu ES daudzgadu budžeta jautājumus.

Latvijas un Vācijas amatpersonu tikšanās notiek laikā, kad sarunas par ES daudzgadu budžetu kļūst aizvien intensīvākas, jo ES valstu un valdību vadītāji ar apņēmušies pabeigt sarunas par finansējumu nākamajam plānošanas periodam līdz šī gada beigām.

Ņemot vērā, ka Vācija ir lielākais maksātājs ES budžetā, tās pozīcijai sarunās par ES daudzgadu budžetu būs izšķiroša loma. Tikšanās notiek pēc Latvijas iniciatīvas, lai detalizēti iepazīstinātu ar Latvijas interesēm ES daudzgadu budžetā.

Mihaels Rots pārstāv Vāciju ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kas ir vadošais formāts sarunās par ES daudzgadu budžetu. Gala lēmumu pieņems ES valstu un valdību vadītāji Eiropadomē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā