Valsts sekretārs pateicas Rumānijas vēstniekam par ieguldījumu divpusējo attiecību stiprināšanā

05.07.2019. 13:33

2019. gada 5. jūlijā valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Rumānijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Danu Adrianu Balanesku (Dan Adrian Balanescu), kurš Latvijā ieradies atvadu vizītē.

Tikšanās laikā valsts sekretārs izteica gandarījumu par aktīvo Latvijas un Rumānijas politisko dialogu un pateicās par vēstnieka ieguldījumu abu valstu sadarbības pilnveidošanā. Sarunas gaitā tika uzsvērta nepieciešamība stiprināt Latvijas un Rumānijas divpusējās ekonomiskās attiecības.

Puses augstu novērtēja aktīvo vizīšu apmaiņu, īpaši ārlietu ministra Edgara Rinkēviča oficiālo vizīti Rumānijā 2018. gada 5. jūlijā, kā arī dalību Rumānijas organizētajā Trīs jūru iniciatīvas samitā pērn 17. un 18. septembrī.

Valsts sekretārs apsveica Rumāniju ar sekmīgi aizvadīto ES Padomes prezidentūru un sasniegtajiem rezultātiem. Vēstnieks pateicās par sadarbību Rumānijas prezidentūra laikā, īpaši kopīgi organizētajām konferencēm: “Western Balkans – Challenges and Perspectives” 8. februārī un Austrumu partnerības desmitgadei veltīto konferenci ("The 10 years of Eastern Partnership: what happened and what lies ahead?"), kas 22. martā norisinājās Ārlietu ministrijā.

Informācijai

2019. gada 1. pusē Rumānija bija prezidējošā valsts ES Padomē. Prezidentūras trio šobrīd: Rumānija, Somija un Horvātija.

Triju jūru iniciatīvu veido 12 ES valstis, kas ģeogrāfiski novietotas starp Adrijas, Baltijas un Melno jūru – Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija. Neformālā platforma ir veidota, lai nodrošinātu politisku atbalstu starpvalstu un reģionālu projektu īstenošanai un tādējādi dotu ieguldījumu vienotas, drošas un konkurētspējīgas Eiropas veidošanā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā