Par nozīmīgu ieguldījumu ārlietu dienesta attīstībā godina dzejnieku un bijušo vēstnieku Jāni Peteru

27.06.2019. 14:38

2019. gada 27. jūnijā ministrs Edgars Rinkēvičs pasniedza Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu un godprātīgu un profesionālu darba pienākumu veikšanu bijušajam Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Krievijas Federācijā Jānim Peteram. 

Pēc neatkarības atgūšanas 1991. gadā J. Peters bija pirmais Latvijas Republikas valdības pilnvarotais pārstāvis Krievijas Padomju Federatīvā Sociālistiskā Republikā, savukārt no 1992. līdz 1997. gadam – ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Krievijas Federācijā. J. Peters sniedza lielu ieguldījumu Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā statusa atjaunošanā un darbības organizēšanā.

J. Petera pilnvaru laikā tika sagatavots un parakstīts līgums par Krievijas Bruņoto spēku izvešanu no Latvijas teritorijas, kā arī vairāki citi Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas svarīgi divpusējie līgumi.

J. Peters veicināja latvisko tradīciju saglabāšanu Krievijas latviešu vidū, atklājot vēstniecības svētdienas skolu Maskavā, kā arī organizējot kultūras pasākumus un daiļrades vakarus. Tika atbalstīta Latviešu biedrības Maskavā un kora darbība, kā arī vēstniecības teritorijā tika uzcelta baznīca.

Šogad Latvijas ārlietu dienests atzīmē 100. gadadienu kopš ārlietu dienesta izveides. Ārlietu ministrijas Atzinības raksts tiek pasniegts, sveicot dzejnieku un bijušo ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku 80 gadu jubilejā, kas būs 30. jūnijā. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā