Sagatavojies savam šīsvasaras ceļojumam Eiropas Savienībā un ceļo droši!

06.06.2019. 14:44

2019. gada 6. jūnijā Valmierā tika atklāta informatīvā kampaņa “Ceļo droši" un ceļojošais multimediālais stends "#EUprotects/ ES – sargājam kopā". Šīsvasaras kampaņa tiek organizēta, lai pievērstu uzmanību ieguvumiem individuālajiem ceļotājiem un ceļojumiem kopā ar ģimeni Eiropas Savienībā. Multimediālajā stendā apmeklētāji varēja iepazīt dažādu jomu pārstāvjus, kas savā ikdienas darbā Latvijā sniedz nenovērtējamu atbalstu līdzcilvēkiem, nonākušiem ārkārtas situācijās. Kampaņas atklāšanu vadīja īpašais viesis Baiba Sipeniece-Gavare.

Viena no "#EUprotects/ ES – sargājam kopā" kampaņas varonēm ir Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke, kas sadarbojoties ar citu Eiropas Savienības dalībvalstu ekspertiem, jau vairākus gadus ikdienā sniedz palīdzību ārkārtas situācijās nonākušajiem Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs. S. Salmiņa-Šuke pauž pārliecību, ka “tikai komandā, tostarp ar citiem kolēģiem ES un pasaulē, ir iespēja palīdzēt  tūkstošiem cilvēku atrisināt būtiskas problēmas, kas neplānoti radušās ceļojuma laikā. Tā ir īpaša sajūta – palīdzēt, kaut neatrodies blakus!" Lai arī daudzās pasaules valstīs Latvijai nav pārstāvniecību, ikvienam ES pilsonim ir iespēja vērsties pēc palīdzības citas ES valsts pārstāvniecībā, kā to paredz Līgums par ES darbību.

Iepazīstinot ar multimediālo stendu "#EUprotects/ ES – sargājam kopā" un Eiropas Savienības sniegtajām priekšrocībām, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Ābola uzsver: “Droša ceļošana ir tikai viens no drošības aspektiem, par ko rūpējas Eiropas Savienība un ko nodrošina dažādu dienestu sadarbība ne tikai vietējā, bet arī pārrobežu līmenī. Mūsu kampaņa – "ES – sargājam kopā" iepazīstina ar profesionāļiem, kas strādā, lai padarītu ikdienu drošu un pasargātu mūs no dažādām nepatikšanām, – vai tā būtu cilvēktirdzniecība, cīņa pret sliktas kvalitātes pārtiku, kiberuzbrukumi vai rūpes par mūsu dabas bagātību saglabāšanu un aizsardzību. Mēs ļoti bieži nepamanām šo cilvēku darbu un nenovērtējam, cik droša ir mūsu dzīve Eiropā. Ceram, ka šī kampaņa pamudinās cilvēkus vairāk novērtēt drošību savā ikdienā."   

Drošs ceļotājs ir sagatavojies ceļotājs, atzīst Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa. Konsulārais departaments ikdienā velta daudz uzmanības tam, lai izglītotu ceļotājus, kuri vēlas doties uz ārvalstīm. “Pārbaudīt sava ceļošanas dokumenta – pases vai eID – derīguma termiņu, noformēt ceļošanas dokumentus arī bērniem, apdrošināties, parūpējoties gan par EVAK, gan privāto ceļojumu apdrošināšanu. Tāpat ļoti būtiski ir uzturēt saziņu ar tuviniekiem mājās, turklāt Eiropas Savienībā tas notiek bez viesabonēšanas maksas. Šie ir paši vienkāršākie padomi, kam ikviens aicināts sekot, lai visi – gan pats ceļotājs, gan viņa tuvinieki – izvairītos no lieka satraukuma vai izdevumiem,” uzsver G. Japiņa.

Ārlietu ministrija iesaka izmantot arī ministrijas bezmaksas rīkus:

- reģistrāciju Konsulārajā reģistrā, atstājot ziņas par sevi, kas ārkārtas situācijā ļauj operatīvi sazināties un noskaidrot, vai nepieciešama palīdzība;

- mobilo lietotni “Ceļo droši”, kas vienuviet piedāvā informāciju par konsulārās palīdzības sasniegšanas iespējām, tostarp iespēju sazvanīt diennakts ārkārtas situāciju tālruni + 371 26 33 77 11.

Ceļotājiem aktuāla informācija pieejama arī Ārlietu ministrijas Facebook vietnē @ceļodroši, kā arī Ārlietu ministrijas mājaslapā: www.mfa.gov.lv

“Lai arī saka, ka sirdsmieru par naudu nenopirksi, apdrošināšanas polise zināmā mērā tomēr ir par naudu nopērkams sirdsmiers un drošības sajūta,” uzsver Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins. “Īpaši svarīgi tas ir ceļojumā, kur esi devies atpūsties, nevis risināt problēmas. Tādēļ nebūtu pat apspriežams jautājums, vai ceļojumam ir jāiegādājas apdrošināšana. Vienīgais jautājums varētu būt – kāda polise ir nepieciešama, un kādi riski jāapdrošina. Te nu katram ceļotājam jāizvērtē savi atpūtas un izklaides plāni – vai paredzēts kāpt kalnos, braukt ar motorolleri vai lidot ar lidmašīnu ar trīs pārsēšanās reizēm. Var rasties arī problēmas ar bagāžu. Un, protams, uzmanīgi jāizlasa apdrošināšanas noteikumi! Viena no tipiskām problēmsituācijām ar ceļojuma apdrošināšanu ir alkohols, kad, piemēram, viena izdzerta glāze vīna var būt pamats apdrošinātājam atteikt atlīdzības izmaksu. Vienmēr ieteicams iespējami ātri pēc negadījuma sazināties ar savu apdrošinātāju, lai noskaidrotu labāko rīcību un visas nianses. Lai visiem jauka vasara un droši ceļojumi!”

Lai atgādinātu par iedzīvotāju iegūtajām priekšrocībām ceļošanas jomā, ko devusi Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā pirms 15 gadiem, Konsulārais departaments sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Apdrošinātāju asociāciju, airBaltic, Valmieras pilsētas pašvaldību un citiem sadarbības partneriem vasaras informatīvajā kampaņā plāno kopīgus pasākumus par drošu ceļošanu Eiropas Savienībā. Kampaņas laikā no 2019. gada 3. jūnija līdz 2019. gada 31. augustam Valmierā, Rīgā, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Siguldā, Tukumā, Ventspilī sabiedriskā transporta pieturvietās, vides stendos būs redzami sabiedrības informēšanas plakāti – “Ceļo droši Eiropas Savienībā” un “Ceļo droši ar ģimeni Eiropas Savienībā.”

Uzskatāmībai ir sagatavoti arī tematiski animēti video:

-          video, kā sagatavoties ceļojumam kopā ar ģimeni Eiropas Savienībā;

-          video, kas jāpatur prātā, ceļojot Eiropas Savienībā.

Pateicoties sadarbības partneru atbalstam, video būs aplūkojami starptautiskajā lidostā “Rīga”, Rīgas Starptautiskajā autoostā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informatīvajos ekrānos Rīgā un reģionos, vilcienu maršrutos, Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centrā, Cēsu klīnikā, Rīgas Dzemdību nama mājaslapā, ziņu portālā “Delfi” un citviet.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā