Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri pārrunā aktuālos divpusējo attiecību jautājumus

03.06.2019. 17:49

2019. gada 3. jūnijā Jūrmalā Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē (BJVP) augsta līmeņa sanāksmes laikā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu (Urmas Reinsalu), lai pārrunātu divpusējās, reģionālās sadarbības un drošības politikas jautājumus.

Latvijas ārlietu ministrs apsveica Igaunijas kolēģi ar stāšanos amatā un pauda pārliecību, ka abu valstu izcilās politiskās attiecības ir pamats arī veiksmīgajām ekonomiskajām attiecībām. Ministri pārrunāja abu valstu akcizēto preču nodokļu politiku un bija vienisprātis par konsultāciju nepieciešamību starp abu valstu Finanšu ministrijām.

“Starp Latviju un Igauniju ir aktīva un daudzpusīga divpusējā sadarbība dažādos līmeņos un jomās. Šogad zīmīgs notikums būs Cēsu kauju simtgade, kuru kopīgi atzīmēsim jūnijā. Esam gandarīti, ka abu valstu starpā pastāv stabilas ekonomiskās attiecības. Mēs vēlamies turpināt ciešo ekonomisko sadarbību arī turpmāk. Vēlamies stiprināt un diversificēt starpnozaru sadarbību, izmantojot inovācijas un jaunās tehnoloģijas,” sacīja E. Rinkēvičs.

Puses pārrunāja arī sadarbību starptautiskajās organizācijās un reģionālās savienojamības – infrastruktūras projektus, tostarp “Rail Baltica” projekta virzību.

Urmass Reinsalu ir Igaunijas ārlietu ministrs kopš 2019. gada 29. aprīļa.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā