Ārlietu ministrs: vēlamies uzturēt pozitīvo ekonomisko attiecību attīstības tendenci ar Krieviju

03.06.2019. 11:31

2019. gada 3. jūnijā Jūrmalā Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē (BJVP) augsta līmeņa sanāksmes laikā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Krievijas Federācijas ārlietu ministra vietnieku Aleksandru Pankinu.

E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par konstruktīvo Krievijas puses sadarbību noslēguma dokumentu – Jūrmalas deklarācijas un BJVP reformu rīcības plāna – izstrādē, kā arī visā Latvijas prezidentūras BJVP laikā.

“Krievija ir svarīgs Latvijas tirdzniecības partneris daudzās jomās. Tādēļ vēlamies uzturēt pozitīvo ekonomisko attiecību attīstības tendenci, īpaši tranzītā un tūrismā. Latvija saskata potenciālu ekonomisko saišu stiprināšanā ar mūsu valstu reģioniem. Parakstīšanai tiek gatavots reģionālās sadarbības līgums starp Latvijas Ekonomikas ministriju un Kalugas apgabalu. Vairāki šāda veida līgumi ar citiem Latvijas un Krievijas reģioniem jau ir spēkā un tiek veiksmīgi piemēroti,” sacīja E. Rinkēvičs.

Puses pārrunāja arī Latvijas-Krievijas Starpvaldību komisijas darbu. Ārlietu ministrs atzinīgi novērtēja Latvijas-Krievijas Starpvaldību komisijas līdzpriekšsēdētāju – Latvijas satiksmes ministra un Krievijas transporta ministra – tikšanās rezultātus. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā