Jūrmalā notiks Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē noslēguma sanāksme

28.05.2019. 16:16

2019. gada 3. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs vadīs Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē (BJVP) augsta līmeņa noslēguma sanāksmi Jūrmalā. Pasākumā dalību apstiprinājuši Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas un Zviedrijas ārlietu ministri, Krievijas Federācijas ārlietu ministra vietnieks, ES Ārējās darbības dienesta ģenerālsekretāre un citas BJVP dalībvalstu augsta līmeņa amatpersonas.

Sanāksmes dalībnieki pārrunās reģionālās sadarbības aktualitātes, diskutēs par BJVP politiskā dialoga un praktiskās sadarbības izaicinājumiem. Latvijas prezidentūras laikā ir panākta vienošanās par BJVP reformu rīcības plāna būtiskākajiem elementiem kontekstā ar BJVP Vīzijas grupas ziņojumu “Vision for the Baltic Sea Region beyond 2020un tā rekomendācijām. Pasākuma viesi būs BJVP novērotājvalsts Baltkrievijas ārlietu ministra vietnieks Oļegs Kravčenko un BJVP Vīzijas grupas ziņojuma līdzautore, Latvijas Universitātes profesore Žaneta Ozoliņa. Sanāksmes noslēgumā plānots pieņemt divus dokumentus – deklarāciju un BJVP reformu rīcības plānu. 

Latvijas prezidentūra BJVP ilgst no 2018. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam, tālāk to nododot Dānijai. Latvijas prezidentūras galvenās prioritātes ir sabiedrības drošība un integritāte; reģiona ilgtspēja, teritoriālā attīstība, klimata pārmaiņas; kā arī kultūras mantojuma saglabāšana un digitalizācija. Kopš BVJP dibināšanas 1992. gadā šī ir trešā Latvijas prezidentūra. Baltijas jūras valstu padomē darbojas trīs Baltijas valstis, piecas Ziemeļvalstis, kā arī Vācija, Polija, Krievija un Eiropas Komisija.

 

Mediju ievērībai!

Plkst. 13.55 – Visu delegāciju vadītāju kopīgais foto 

Norises vieta: viesnīca “Lielupe” (Jūrmala, Bulduru prospekts 64/68), konferenču zāle “Dzintari”, 1. stāvs

Foto un video iespēja

Plkst. 14.10–14.30 – Preses konference, piedalās Latvijas ārlietu ministrs, Zviedrijas ārlietu ministre un Dānijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs (tulkojums tiks nodrošināts latviešu un angļu valodā)

Norises vieta: konferenču zāle “Dzintari”, 1. stāvs

Foto un video iespēja

Mediju dalībai norādītajās programmas sadaļās nepieciešama speciāla akreditācija. Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvju dalību lūdzam pieteikt līdz 30. maija plkst. 17.00, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.Uz pasākumiem lūgums plānot savlaicīgu ierašanos, bet ne vēlāk kā 30 minūtes pirms pasākuma.   

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā