Noslēgusies OECD Ministru padomes sanāksme par digitālās transformācijas jautājumiem

23.05.2019. 17:15

2019. gada 22. un 23. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ministru padomes ikgadējā sanāksmē Parīzē, Francijā. Šīs Ministru padomes sanāksmes galvenā tēma bija digitālās transformācijas iespēju izmantošana ilgtspējīgai attīstībai. Sanāksmē norisinājās diskusijas par to, kā valstīm nodrošināt pilnvērtīgu digitalizācijas ieguvumu izmantošanu, risināt tās izaicinājumus un kā OECD var atbalstīt politikas veidošanu gan valstu, gan starptautiskā līmenī.

Sanāksmē tika apstiprināts OECD Ministru padomes sanāksmes paziņojums, kas izceļ būtiskākās apstiprinātās OECD rekomendācijas un deklarācijas. Tāpat tika izplatīts Ministru padomes sanāksmes priekšsēdētāja paziņojums, kas ietver jautājumus par mākslīgo intelektu, nodokļiem digitālajā ērā, konkurenci, drošību, privātumu un datiem, darba nākotni, digitālajām inovācijām, ilgtspējīgu attīstību un resursu efektīvu ekonomiku un tirdzniecību digitālajā ērā.

Ministri apstiprināja OECD Padomes rekomendāciju mākslīgā intelekta jautājumos, kas ir pirmās starptautiskās politikas vadlīnijas mākslīgā intelekta jomā, veidojot starptautiskos standartus, lai nodrošinātu mākslīgā intelekta sistēmu drošu un uz principiem balstītu attīstību.

Padomes sanāksmē tika pieņemta Padomes rekomendācija par vadlīnijām pretkorupcijas un integritātes jomā valsts uzņēmumos, kā arī vairākums OECD dalībvalstu pievienojās deklarācijai par inovācijām publiskajā sektorā. Tāpat ministri apstiprināja pārskatītos OECD Liberalizācijas kodeksus, kuru mērķis ir uzņēmējiem un investoriem nodrošināt vienlīdzīgus darbības nosacījumus valstīs, kas pievienojušās šiem kodeksiem. Ministru padome arī pauda novērtējumu jaunās OECD Prasmju stratēģijas izstrādei.  

Lai apspriestu Latvijas sadarbību ar OECD, sanāksmes laikā E. Rinkēvičs tikās ar OECD ģenerālsekretāru Anhelu Guriju (Angel Gurría). 

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā