Paziņoti NATO samita simulācijas spēles uzvarētāji

15.05.2019. 17:35

2019. gada 15. maijā, atzīmējot Latvijas dalības NATO 15. gadadienu un alianses 70. gadadienu, Ārlietu ministrijas telpās un Latvijas Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē Ādažos notika NATO samita simulācijas spēle. Tās mērķis - veicināt zināšanas un interesi par NATO un starptautiskās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, izpratni par NATO lēmumu pieņemšanas procesu, kā arī sekmēt erudīcijas spēju uzlabošanos.

Spēlē katra komanda pārstāvēja vienu no NATO dalībvalstīm, un tām bija jāpanāk vienošanās par kopīga paziņojuma sagatavošanu, vienlaikus turpinot aizstāvēt savas valsts pozīciju konkrētajos politiskajos, militārajos, ekonomiskajos un sociālajos jautājumos.

Komandu darbu, aktivitāti, argumentāciju un uzvedību vērtēja ekspertu komisija, kas pēc simulācijas spēles beigām paziņoja trīs labākās komandas:

  • 1. vietu ieguva komanda no Jelgavas Valsts ģimnāzijas: Elīna Smetaņina un Anastasija Šļapina (Nīderlande);
  • 2. vietu - komanda no Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes: Roberts Kits un Ričards Aksels Ozoliņš (Turcija);
  • 3. vietu - komanda no Rīgas Stradiņa universitātes: Eduards Gailišs un Pēteris Plakans (Kanāda).

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņem iespēju apmeklēt NATO galveno mītni Briselē, kā arī ielūgumus uz Rīgas konferenci oktobrī un vērtīgas grāmatas. Vērtīgas veicināšanas balvas saņēma arī vairāku citu komandu pārstāvji.

Spēles rīkošanu atbalsta LATO, Aizsardzības ministrija, kā arī Latvijas Ārpolitikas institūts.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā