Valsts sekretārs pauž atbalstu Horvātijai, gatavojoties prezidentūrai ES Padomē

07.05.2019. 14:26

2019. gada 7. maijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs ar Horvātijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāri Eiropas lietās Andreju Metelko-Zgombiču (Andreja Metelko-Zgombić) pārrunāja aktuālos ES jautājumus un Horvātijas gaidāmās prezidentūras prioritātes ES Padomē.

Kā svarīgākās Horvātijas prezidentūras prioritātes A. Metelko-Zgombiča norādīja ES drošību, izaugsmes un attīstības veicināšanu, savienojamību transporta un enerģētikas jomā, kā arī ES paplašināšanās politiku.

Sarunā Horvātijas valsts sekretāre Eiropas lietās uzsvēra, ka šobrīd Horvātijai ļoti nozīmīgi ir panākt iespējami drīzu iestāšanos gan Šengenas zonā, gan eirozonā. 

Valsts sekretārs pauda atbalstu Horvātijai un apsveica ar aktīvo sagatavošanās darbu ES Padomes prezidentūrai, vienlaikus vēlot veiksmi un izdošanos, pildot šo atbildīgo pienākumu pirmo reizi.

 

Informācijai

Horvātija pirmo reizi kļūs par ES Padomes prezidējošo valsti 2020. gada 1. pusē. Šobrīd ES Padomes prezidentūras trio veido Rumānija, Somija un Horvātija.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā