Latvijas un Polijas ārlietu ministri pārrunā divpusējos un reģionālās sadarbības jautājumus

30.04.2019. 18:18

2019. gada 30. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītē Polijas galvaspilsētā Varšavā tikās ar Polijas Republikas ārlietu ministru Jaceku Čaputoviču (Jacek Czaputowicz) un Polijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Eiropas Savienības (ES) jautājumos Konrādu Šimanski (Konrad Szymański). Tikšanās laikā ministri pārrunāja abu valstu divpusējo attiecību un reģionālās sadarbības jautājumus, sadarbību starptautiskajās organizācijās, situāciju reģionā, kā arī drošības politikas un ES aktuālos jautājumus.

E. Rinkēvičs apsveica Poliju ar gaidāmo Konstitūcijas dienu, ko Polijā atzīmēs 3. maijā un piecpadsmito gadadienu kopš Latvija un Polija pievienojās ES. “Latvija un Polija ir cieši reģionālie partneri un stratēģiskie partneri drošības jomā. Tāpat notiek aktīvs politiskais dialogs un sadarbība drošībā, ekonomikā un kultūrā,” tikšanās sākumā sacīja E. Rinkēvičs.

Runājot par drošības politikas jautājumiem, E. Rinkēvičs pauda pārliecību par nepieciešamību nodrošināt mērķtiecīgu sabiedroto darba turpināšanos, īstenojot NATO Varšavas un Briseles samitā pieņemtos lēmumus. Ministrs pauda Latvijas atbalstu ASV klātbūtnes stiprināšanai Polijā, kas tādējādi stiprinātu gan reģiona, gan NATO kolektīvo drošību.

Ministrs arī izteica Latvijas gatavību stiprināt sadarbību starptautiskos formātos hibrīdā apdraudējuma jautājumos, jo līdzās nacionālajiem soļiem ļoti būtiska ir arī ES un NATO sadarbība, kas ietver informācijas apmaiņu, koordinētas mācības un citus pasākumus.

Puses pārrunāja abu valstu ekonomiskās attiecības, jo Polija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas ārējās tirdzniecības partneriem un abu valstu starpā pastāv stabilas ekonomiskās attiecības. “Mēs saredzam iespēju paplašināt ekonomisko sadarbību, īpaši informācijas tehnoloģijas nozarē, kas ir viena no ātrāk augošajām nozarēm Latvijā. Priecājamies, ka tūrisma nozarē attiecībās ar Poliju ir pozitīva tendence,” akcentēja Latvijas ārlietu ministrs.

Amatpersonas sarunā pieskārās arī reģionālās enerģētikas infrastruktūras projektu realizācijai, kas attiecas uz Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropas tīklu un reģionālā gāzes tirgus infrastruktūras izveidi. Puses bija vienisprātis, ka ir svarīgi nodrošināt finansējumu nākamā ES daudzgadu budžeta ietvaros esošo projektu realizēšanai.

Attiecībā uz projekta “Rail Baltica” ieviešanas gaitu, E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka visām iesaistītajām pusēm jāturpina cieša sadarbība projekta īstenošanā un ir jāturpina projekta cieša koordinācija ar ES institūcijām.

E. Rinkēvičs ielūdza Polijas kolēģi apmeklēt Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē noslēguma pasākumu, kas Latvijā notiks 3. jūnijā.

Vizītes laikā ministrs sniedza intervijas Polijas medijiem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā