Ārlietu ministrs ar Eiropas Savienības valstu vēstniekiem pārrunā Latvijas prioritātes diskusijā par ES nākotni

17.04.2019. 16:40

2019. gada 17. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts Rumānijas organizētajās darba pusdienās ar ES dalībvalstu un kandidātvalstu vēstniekiem. Tikšanās laikā ministrs skaidroja Latvijas prioritātes diskusijās par ES nākotni: sabalansēts un godīgs ES daudzgadu budžets 2021.–2027. gadam ar uzsvaru uz dzīves līmeņa un lauksaimnieku tiešmaksājumu izlīdzināšanu, dezinformācijas izaicinājumu risināšana, Vienotā tirgus digitalizācija un turpmāka attīstība, vērtību jautājumi. E. Rinkēvičs arī uzsvēra maijā gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu nozīmi. 

Ministrs pauda atbalstu Rumānijas prezidentūras ES Padomē izvirzītajām prioritātēm 2019. gada pirmajam pusgadam. Prezidentūras moto “Kohēzija – kopīga ES vērtība” saskan ar Latvijas interesēm, jo vienmēr uzsveram kohēzijas politikas un konverģences nozīmi visos ES politikas aspektos.

Tāpat E. Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka breksita jautājumā Latvijas prioritāte joprojām ir sakārtota Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES.

Noslēgumā tika pārrunāta gatavošanās Eiropadomes neformālai sanāksmei 9. maijā Sibiu pilsētā Rumānijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā