Latvijas–Austrālijas un Latvijas–Jaunzēlandes politiskās konsultācijas

16.04.2019. 11:25

2019. gada 5. aprīlī Ārlietu ministrijas 2. Divpusējo attiecību departamenta direktors Nils Jansons un Latvijas vēstniece Dace Treija-Masī Kanberā, Austrālijā, politiskajās konsultācijās tikās ar Austrālijas Ārlietu un tirdzniecības departamenta pārstāvjiem: Eiropas lietu ģenerāldirektori K. Reiperi (C. Raper), Ziemeļāzijas lietu ģenerāldirektoru G. Flečeru (G. Fletcher), ASV un Indijas–Klusā okeāna departamenta direktoru V. Nankervisu (W. Nankervis) un Daudzpusējās sadarbības departamenta direktoru G. Andrjūsu (G. Andrews). 

Konsultāciju laikā tika pārrunāta Latvijas divpusējā sadarbība ar Austrāliju, tostarp Latvijas vēlme noslēgt līgumus par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu, kā arī gaisa satiksmes jomā. Latvijas pārstāvji vērsa Austrālijas partneru uzmanību uz iespējām nostiprināt ekonomisko sadarbību ar Latviju, kā arī galvenajām drošības un ekonomiskās politikas tendencēm Baltijas jūras reģionā. Amatpersonas bija vienisprātis, ka sarunu procesā esošais ES–Austrālijas Brīvās tirdzniecības līgums pavērs jaunas iespējas Latvijas un Austrālijas sadarbībai un tirdzniecības kontaktu turpmākai paplašināšanai.

Tāpat norisinājās konstruktīva un lietderīga viedokļu apmaiņa par politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem un tendencēm Āzijas un Okeānijas reģionos. Amatpersonas bija vienisprātis, ka gan ekonomikas, gan drošības politikas jomā nepieciešama starptautiskajās tiesībās un noteikumos balstīta valstu rīcība. 

8. un 9. aprīlī N. Jansons Sidnejā piedalījās Āzijas un Eiropas formāta (ASEM) vecāko amatpersonu apspriedē, kur, gatavojoties šogad decembrī paredzētajai ASEM ārlietu ministru sanāksmei, tika pārrunāta ASEM loma sadarbības un savienojamības veicināšanā. 

11. aprīlī Velingtonā, Jaunzēlandē, N. Jansons un vēstniece D. Treija-Masī piedalījās politiskajās konsultācijās Ārlietu un tirdzniecības ministrijā. Latvijas amatpersonas tikās ar Eiropas lietu direktoru R. Teiloru (R. Taylor), Amerikas lietu direktoru R. Keju (R. Kay), Ziemeļāzijas nodaļas vadītāju B. Hjūsonu (B. Hewson), Āzijas reģionālās nodaļas vadītāju Z. Kolsonu-Sinklēru (Z. Coulson-Sinclair) un Daudzpusējo attiecību departamenta pārstāvjiem. Sarunu laikā tika akcentēta interese paplašināt politisko dialogu un apspriestas ekonomiskās sadarbības perspektīvas. Gan Latvija, gan Jaunzēlande atbalsta notiekošās sarunas par ES–Jaunzēlandes Brīvās tirdzniecības līgumu, kas dos jaunas iespējas abu valstu uzņēmējiem. Tikšanās tika uzrunāts jautājums par līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu noslēgšanu, kā arī atzinīgi novērtēta Darba brīvdienu līguma darbība.

Tikšanās laikā tika pārrunātas arī attīstības tendences Āzijas un Okeānijas reģionos. Jaunzēlandes kolēģi tika informēti par Latvijas ārpolitikas prioritātēm un Baltijas jūras reģiona attīstības tendencēm. 

Ar latviešu kopienas pārstāvjiem Austrālijā un Jaunzēlandē Latvijas amatpersonas apsprieda Diasporas likuma ieviešanas gaitu un kopienas aktivitātes latviešu kultūras un identitātes saglabāšanā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā